Huom! Palvelimen kuorman laskemiseksi vähennämme hakukoneiden (Google, Yahoo...) skannausta siirtämällä kahta viikkoa vanhemmat (loppupvm) turnaukset seuraavan linkin taakse

Pääkaupunkiseudun koululaisten avoin mestaruus 2019 3-luokka

Viimeisin päivitys15.12.2019 15:55:23, Creator/Last Upload: finish chess federation (licence 33)

Lopullinen ristitaulukko 5 kierroksen jälkeen

Rk.NimiRtgFED1.Rd2.Rd3.Rd4.Rd5.Rdp. TB1  TB2  TB3 
1Sobolev Maksim0FIN 30b1 10w1 3b1 11w1 2b15,00,0516,0
2Zabrodin Lukas0FIN 31w1 15b1 4w1 5b1 1w04,00,0418,0
3D'Amato Fransesco0FIN 33w1 22b1 1w0 19b1 12w14,00,0415,5
4Safarzada Harsalan0FIN 29b1 23w1 2b0 10w1 13b14,00,0414,5
5Turkoglu Eymen0FIN 42w1 21b1 14b1 2w0 20b14,00,0414,0
6Välimäki Vili0FIN 13b1 28w0 31w1 25b1 15w14,00,0412,5
7Jauhonen Maia0FIN 26b½ 43w1 24b1 20w½ 11b14,00,0311,5
8Autere Alvar0FIN 9w½ 44b1 19w0 37b1 22w13,50,5312,0
9Ojala Akseli0FIN 8b½ 36w½ 38w½ 39b1 24b13,50,5210,5
10Lattu Anselmi0FIN 32w1 1b0 17w1 4b0 29w13,00,0316,0
11Viherä Ilmo0FIN 35b1 12w1 28b1 1b0 7w03,00,0316,0
12Niinivaara Juuso0FIN 25w1 11b0 32w1 14w1 3b03,00,0314,5
13Kallioniemi Aleksi0FIN 6w0 41b1 18w1 28b1 4w03,00,0314,0
14Engelhardt Kasper0FIN 46w1 16b1 5w0 12b0 28w13,00,0312,5
15Meltti Viljami0FIN 45b1 2w0 40b1 16w1 6b03,00,0312,5
16Rämö Vilho0FIN 38w1 14w0 23b1 15b0 34w13,00,0312,0
17Demeter Agoston0FIN 22b0 33w1 10b0 31w1 35b13,00,0311,5
18Vainio Leo0FIN 23b0 29w1 13b0 43w1 30b13,00,0310,0
19Saikkonen Timi0FIN 34w1 20w½ 8b1 3w0 21b½3,00,0215,5
20Koponen Urho0FIN 39w1 19b½ 37w1 7b½ 5w03,00,0213,5
21Laperie Maria0FIN 40b1 5w0 39w1 22b½ 19w½3,00,0211,5
22Rastas Juhana0FIN 17w1 3w0 36b1 21w½ 8b02,50,0215,5
23Hämäläinen Elmo0FIN 18w1 4b0 16w0 32b1 27w½2,50,0214,5
24Vesikansa Otto0FIN 37w½ 27b1 7w0 38b1 9w02,50,0213,0
25Asikainen Lenni0FIN 12b0 35w½ 43b1 6w0 37b12,50,0211,0
26Virolainen Nemo0FIN 7w½ 37b0 27w0 41b1 38w12,50,0210,5
27Chernov Daniil0FIN 43b½ 24w0 26b1 35w½ 23b½2,50,0110,0
28Ojanne Olavi0FIN 41w1 6b1 11w0 13w0 14b02,00,0214,0
29Hartonen Kuutti0FIN 4w0 18b0 46b1 33w1 10b02,00,0212,5
30Hiisku Sabrina0FIN 1w0 32b0 45b1 36w1 18w02,00,0212,5
31Karesoja Markus0FIN 2b0 45w1 6b0 17b0 39w12,00,0212,5
32Alakare Nelli0FIN 10b0 30w1 12b0 23w0 40b12,00,0211,5
33Rajenko Maksim0FIN 3b0 17b0 41w1 29b0 43w12,00,0210,5
34Hentinen Elvi0FIN 19b0 39b0 42w1 40w1 16b02,00,029,0
35Iwai Taiga0FIN 11w0 25b½ 44w1 27b½ 17w02,00,0112,5
36Bonetti Anton0FIN 44w½ 9b½ 22w0 30b0 42w12,00,0110,5
37Ihanus Emil0FIN 24b½ 26w1 20b0 8w0 25w01,50,0114,0
38Haavisto Elias0FIN 16b0 46w1 9b½ 24w0 26b01,50,0112,0
39Ahveninen Ruusa0FIN 20b0 34w1 21b0 9w0 31b01,00,0113,5
40Airlangga Fabian0FIN 21w0 42b1 15w0 34b0 32w01,00,0111,0
41Backman Alex0FIN 28b0 13w0 33b0 26w0 46b11,00,0110,0
42Hyvärinen Vilho0FIN 5b0 40w0 34b0 45w1 36b01,00,019,5
43Pykäri Saarni0FIN 27w½ 7b0 25w0 18b0 33b00,50,0014,0
44Peltola Sampo0FIN 36b½ 8w0 35b0 -0 -00,50,0011,0
45Asikainen Inka0FIN 15w0 31b0 30w0 42b00,50,008,5
46Rinne Severi0FIN 14b0 38b0 29w0 41w00,50,008,5

Annotaatio:
Vertailu 1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Vertailu 2: The greater number of victories (variable)
Vertailu 3: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)