Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:


ukáž detaily turnaja
 

II CAMPEONATO SUDAMERICANO DE AJEDREZ ESCOLAR 2019 - U07 - FEM

Posledná aktualizácia 15.12.2019 16:05:14, Creator/Last Upload: ia pedro caetano

Alphabetical list all groups

č. TMenoFideIDEloFFEDKlubMeno
1
AGUERO MARTINEZ Benicio1891460ARGJuan E. Dring/FormosaU7M
2
Alaggio Marcelo Orzil0BRAE. São Tomaz de Aquino/B. HorizonteU13M
3
ALBERTI Joao Valmar Bonfim21948051483BRAC. E. Julia Wanderley/CtbaU13M
4
Almeida Bianca Martins227557641175BRAIFMT/CuiabáU17F
5
ALVES Enzzo Gabriel Ribeiro0BRAE. Expressão/FozU7M
6
Alves Gabriel Carísimo0BRAXadrezFozU15M
7
Alves Geovana Cilli0BRAE. Carolina Burali/AssisU13F
8
AMARILLA ETTIENE Ezequiel37084031132PARA. Bobby Fischer/ AsunciónU11M
9
Antoneli Maira Rita Mandu0BRAC. Ibiporã/IbiporãU17F
10
Araujo Caycho Briana Valeska38660840PERC. De la Inmaculada Jesuitas/LimaU7F
11
ARAUJO CAYCHO Thiago Facundo38660680PERC. De La Inmaculada Jesuitas/LimaU7M
12
Arida Renan Yukio0BRAC. Douradina/DouradinaU13M
13
Assunção Nicolas Caue Soares0BRAEM Edinea Garcia/ParanaguáU11M
14
Bacelar Bianca Queiroz da Mata0BRAC. Santa Mônica/RJU9F
15
Bacelar Rafaela Queiroz da Mata0BRAC. Santa Mônica/RJU9F
16
Barthel Clarissa vitória0BRAE. M. Francisco Lanser/BlumenauU11F
17
Benitez G Crysthian Alejandrino37092481226PARC. Ferlonichess/CDEU11M
18
Bernardino Cauã0BRAC. Objetivo/AssisU13M
19
Bernini Rafael Feliciano0BRAE. E. Lea Rosa/AssisU15M
20
Bitencourt Lavígnia Padilha0BRACOC/LagesU7F
21
BITTENCOURT Alica E. Decez227334691263BRASel SearaU13F
22
BITTENCOURT Arian G. Decezar227334771216BRASel. SearaU13M
23
BONECHER Arthur Henrique Ferraz227505410BRAC. Bom Jesus Santo Antônio/BlumenauU9M
24
Brito Lorena de Souza0BRAEMEF Prof. Firmino Leandro/AssisU11F
25
Calcada Henrique Galvan227460801329BRAC. Alfa Plus/Ponta GrossaU9M
26
CALCADA Lucas Galvan227460991496BRAAlfa Plus/Ponta GrossaU7M
27
Caldas Raphael C B R Leitao227329341608BRAAba Global School/RecifeU13M
28
Calfat Gabriel Ortegosa0BRAE. Lourenço Castanho/São PauloU11M
29
CALIXTO Heitor Martinez227585340BRAC. Ibiporã/IbiporãU7M
30
Calixto Mariana Martinez227585420BRAC. Ibiporã/IbiporãU7F
31
Camargo Ausber Fucks0BRAC. Sta Rosa de Lima/LagesU9M
32
Campora Felipe Marques227245911234BRAC. Dante Alighieri/São PauloU13M
33
Canassa Italo0BRAC. Objetivo/AssisU13M
34
CANTERO ACUNA Liz Fabiana37046021175PARC. Ferlonichess/CDEU17F
35
CANTERO ACUNA Lucas Javier37079701016PARC. Ferlonichess/CDEU13M
36
Cantú João Victor Souza0BRAXadrezfozU11M
37
Cardoso Luis Filipe Machado227440101425BRAC. Militar de Manaus/Juiz de ForaU11M
38
CARDOZO Irina Guadalupe1911240ARGE. M. de Ajedrez de Riachuelo/CorriU11F
39
Carlos João Lucas Alves0BRAEMEIF Prof. Maria José S. Valverde/U11M
40
Carvalho Vitor Hugo Venancio0BRAE. Prof. Maria José S. Valverde/AssU11M
41
Castilho Ana Beatriz Fernandes227415180BRAE. João Batista L. Braga/MaracajuU9F
42
Castilho Angelo Gabriel Fernandes21911720BRAE. Manoel Ferreira de Lima/MaracajuU15M
43
Castilho Lorena Maria0BRAEMEIF Prof. Guiomar N. de Mello/AssU9F
44
Cavalcante Felipe Garcia0BRAC. Douradina/DouradinaU11M
45
Cavalcanti Marcos Gabriel Livero0BRAEMEIF Lucas Thomas/AssisU11M
46
Centurion Guillermo Omar Ortiz0PARC. Ferlonichess/CDEU7M
47
Chaves Maria Luiza Palombit0BRAC. Mater Dei/Pato BcoU13F
48
Claro Rafael Cabral227502231019BRACEC - Centro Ed. Construir/São J. dU11M
49
Claro Yasmin Cabral227502310BRAAnglo Cassiano Ricardo/São J. dos CU17F
50
Colman Segovia Arua37087641062PARC. Ferlonichess/CDEU11M
51
Cordeiro Aguilera Luiz Othavio227585690BRAC. Ibiporã/IbiporãU13M
52
Cunha Paola de Oliveira0BRAC. Bom Jesus Santo Antônio /BlumenaU7F
53
Cury Neto Adilson227301250BRAXadrezFozU15M
54
Cymbalista Eduardo Cymrot227560430BRAC. Hebraica/SPU11M
55
da Costa Eduardo Mello0BRAEEB Rudolfo Meyer/JoinvilleU15M
56
Da Costa Gabriel Magalhaes227557301497BRAIFMT/CuiabáU17M
57
da Costa Mariana Nara Santana0BRAE.M.Horacina Soares Francisco/PenhaU9F
58
da Silva Bernardo Marques Oliveira0BRAC. Barao do Rio Branco/BlumenauU9M
59
DA SILVA Felipe Fernando Candido0BRAEmeif Prof. Guiomar N. De Mello/AssU7M
60
DA SILVA Gabriel Victor Piccolli0BRAE. Expressão/FozU7M
61
da Silva Geliel Henrique Cordeiro0BRAEM Edinea Garcia/ParanaguáU11M
62
DA SILVA Henrique Marques Oliveira0BRAE. Barao do Rio Branco/BlumenauU7M
63
Da Silva Isaac Oliveira Moreira227589841355BRAC. IAVEC/Ribeirão PretoU13M
64
da Silva Jhennifer Karoline Cordeiro0BRAAPEXPAR/ParanaguáU13F
65
Da Silva Kauan Salvagni Teles227455801005BRASEL Seara/SearaU9M
66
Da Silva Luiz Matheus227203320BRAInst. José G. Vieira/LondrinaU15M
67
da Silva Maria Eduarda Leandro0BRAE. Manoel A. de Freitas/B. VelhaU13F
68
da Silva Miguel Ricardo0BRAC. Douradina/DouradinaU9M
69
Da Veiga Pedro Miguel Back227110151433BRAACX-IçaraU15M
70
de Araujo Bianca Ruiz0BRACaia/XADREZFOZU9F
71
De Araujo Fernando Ruiz227111041241BRAXadrezFozU17M
72
De Araujo Gabriel Ruiz227111120BRAXadrezFozU13M
73
De Carvalho Vitor Augusto Ponciano227685561299BRAColégio Gibran/SPU11M
74
De Faria Joao Vitor Rodrigues227296401400BRAColégio WRJ/GoiâniaU11M
75
de França Lucas Mauricio Fagundes0BRAEM Edinea Garcia/ParanaguáU11M
76
de la Torre Alexander Lucas Bandeira0BRAC. CBV/RecifeU11M
77
DE LA TORRE Arthur Alejandro Bandeira0BRAC. Cbv/RecifeU7M
78
de Lima Caio Bisinella0BRAC. Sagrada Família/Campo BonitoU11M
79
De Lima Lucas Taveira227557561341BRAIFMT/CuiabáU17M
80
De Lima Theo Magalhaes227254901468BRAC. Marista de Natal/RNU9M
81
DE OLIVEIRA Ana Julia227728630BRAC. Xadrez de Ibiporã/IbiporãU13F
82
DE OLIVEIRA Davi0BRAE. Expressão/FozU7M
83
De Oliveira Kleber L Ribeiro227663590BRACEEP Pedro Boaretto Neto/CvelU17M
84
De Oliveira Nicolas Fabiane227388191113BRAC. Palacio da MemoriaU11M
85
DE OLIVEIRA Tobias Luiz Carvalho227644290BRAC. Cad/SinopU7M
86
De Oliveira Vitor Hugo Correa Le227441421427BRAC. Progressão/PindamonhangabaSPU13M
87
de Oliveira Yuri Crisostomo227728470BRAC. Albert Sabin/São PauloU9M
88
De Souza Augusto Felipe Moura227196521500BRAClube de Xadrez de IbiporãU15M
89
de Souza João Pedro Bressane0BRAEMEIF Prof. Maria José S. Valverde/U11M
90
de Souza Lara Cavazine Santos0BRAC. Dom Bosco/gUARUJÁU13F
91
de Souza Leonardo Cavazine Santos0BRAC. Dom Bosco/GuarujáU13M
92
de Souza Liryel Francini Lemos0BRAPasso Certo Growing/CascavelU15F
93
de Souza Manuel Silva Regis0BRAC. Palacio da MemoriaU11M
94
de Souza Vitor Hugo Bueno0BRAClube de Xadrez de IbiporãU13M
95
De Vasconcellos Natan De Mattia227295691428BRAACX-IçaraU15M
96
Deretti Lucas Jurk0BRAC. Bom Jesus Santo Antônio/BlumenauU9M
97
Diaz Núbia Mahyra Fernandes0BRAC. Betta/Foz do IguaçuU15F
98
Doria Sara Fiusa de Sampaio0BRASt. Nicholas School/São PauloU9F
99
DOS PASSOS Kauan José Rodrigues0BRAC. Ibiporã/IbiporãU7M
100
DOS SANTOS Gabriel Conte0BRACoc/LagesU7M
101
dos Santos Giovanna Alves0BRAC. Expressão/FozU9F
102
DOS SANTOS João Gabriel Vargas0BRAC. Ibiporã/IbiporãU7M
103
dos Santos Laura Ribeiro0BRAEsc. Madalena Postel/Manoel RibasU11F
104
Dos Santos Luis Felipe Aparecido227518660BRAE.E. São José/São Sebastião do ParaU9M
105
Dos Santos Luis Gustavo Gabriel227518740BRAE.E. São José/São Sebastião do ParaU11M
106
dos Santos Nickoly Camila Pereira0BRAC. Paganoto/Foz do IguaçuU15F
107
dos Santos Pedro Gomes0BRAMarista Pio XII/Ponta GrossaU11M
108
dos Santos Pedro Henrique0BRAEE Dr. Clybas Pinto Ferraz/AssisU13M
109
Eckert Gabriela Rohling0BRAC. Cônsul Carlos Renaux/BrusqueU11F
110
Eckert Gustavo Rohling0BRAC. Cônsul Carlos Renaux/BrusqueU9M
111
Eckert Rafael Rohling0BRAC. Cônsul Carlos Renaux/BrusqueU15M
112
Eidelman Daniel Cancio0BRAC. Israelita Brasileiro A. Liessin/U9M
113
Epifânio Desirée Cristina Alves0BRAPasso Certo Growing/CascavelU13F
114
Feller Isadora Cristina Vicente227167691177BRAC. Bom Jesus Santo Antônio/BlumenauU13F
115
Fernandes Beatriz227441931124BRAC. Atmosfera/JacareiU11F
116
Fernandez Josias Andrés37115441357PARC. Ferlonichess/CDEU11M
117
Ferrari Pedro0BRAE. Expressão/FozU7M
118
Ferreira Gabriel Ventorim0BRAC. Objetivo/São PauloU15M
119
Ferreira Kauan Mariani227110231364BRAACX-IçaraU15M
120
Ferreira Rafaela Vitoria Ribeiro0BRAE. Edineia Garcia/ParanaguáU7F
121
Forno Trujillo Luca38306401237PERC. Santisimo Nombre de Jesus/LimaU13M
122
Forno Trujillo Nicola38335501242PERC. Santisimo Nombre de Jesus/LimaU13M
123
Franco Cristobal David Monges0PARC Ferlonichess/CDEU15M
124
Frassetto Eduarda0BRAEducandário Imac. conceição/FlorianU9F
125
Fugimoto Rafael Aoki227517691232BRAC. Positivo de JaguariaívaU9M
126
Fukuioshi Thiago0BRAE. Cambarai/MaracajuU15M
127
Furutani Karoline Kawamura0BRAE. Manoel Antônio de Freitas/BarraU13F
128
Gaia Marcela Hilario0BRAColégio Albert Sabin/São PauloU13F
129
GALEANO Nahiara Gabriela1911400ARGE. M. de Ajedrez de Riachuelo/CorriU11F
130
Gatelli Pedro Henrique0BRAXadrezfozU9M
131
Gomes Guilherme Rodrigues227241331766BRAC. ADV./BotucatuU17M
132
Gomes Paz Lavínia Maria Colle0BRAACX-IçaraU13F
133
Grebogi Ana Lia227145611097BRAC.E. Anita Canet/São J. dos PinhaisU11F
134
Hassen Sa Jamile227400151387BRAIFSP/JacareíU17F
135
Hattori Gimpei227573330BRAE. Visconde de Cairu/Campo GrandeU11M
136
Hattori Sumire0BRAE. Visconde de Cairi/Campo GrandeU9F
137
HERRERA RODRIGUEZ Doriant Alberto39637481148VENC. Maria Auxiliadora/CaracasU9M
138
HERRERA RODRIGUEZ Flavia Del Valle39637300VENC. Maria Auxiliadora/CaracasU9F
139
Iglesias Joao Pedro Barbosa0BRAC. AngKo Xereta/AssisU9M
140
Ishimura Julia Mazzeto0BRAC. Albert Sabin/São PauloU9F
141
Kim Andre227254151121BRAC. Bom Jesus de Santo Antônio/BlumeU11M
142
Kim Thiago227027761717BRAC. Bom Jesus de Santo Antônio/BlumeU13M
143
Krambeck Helena caldeira de andrada0BRAPalácio da Memória/FlorianópolisU7F
144
Laurindo Carlos Júnior Manarin0BRAACX-IçaraU15M
145
Lavall Nathália Andrade0BRAE. Expressão/FozU7F
146
LAZARO Lais Cruz227124291159BRAC. Holus Objetivo/AssisU17F
147
Leacina Gisele Santiago227071661331BRAACX- IçaraU17F
148
Leiva Daniel Gerson Matus0CHIE. Diego Portales/ChileU11M
149
Lessa Francisco Adilio227607681268BRAC. Marista/ChapecóU11M
150
LEVERMANN Arthur Frantz0BRAGaspar Bartholomay/Sta Cruz Do SulU7M

Show complete list