Team League Pest Region Herczeg Oszkar Group 2019-2020

Last update 26.12.2019 23:00:40, Creator/Last Upload: pmchess

Tournament selectionÉszak - Tóth György, Dél - Hoschek László, 1/A - Herczeg Oszkár
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsRanking crosstable, Rank table, Starting rank list of players, Alphabetical list, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Team-Composition with round-results, Team-Composition without round-results, Team-Pairings of all rounds
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6
The best playersaccording Points, according percent
The best player per boardaccording Points, according percent
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Team-Pairings of all rounds

Round 1 on 2019/09/22 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Gödöllő  Szigetszentmiklós4:1
2  Vác  Veresegyház:
3  Dunakeszi-Alag  Dunaharaszti2:3
4  Szigetszentmárton  Galgavidék2:3
5  Biatorbágy  Szentendre4:1
Round 2 on 2019/10/13 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Szigetszentmiklós  Szentendre:
2  Galgavidék  Biatorbágy:
3  Dunaharaszti  Szigetszentmárton:
4  Veresegyház  Dunakeszi-Alag:
5  Gödöllő  Vác1:4
Round 3 on 2019/11/10 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Vác  Szigetszentmiklós:
2  Dunakeszi-Alag  Gödöllő:
3  Szigetszentmárton  Veresegyház:
4  Biatorbágy  Dunaharaszti½:
5  Szentendre  Galgavidék3:2
Round 4 on 2019/11/17 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Szigetszentmiklós  Galgavidék1:4
2  Dunaharaszti  Szentendre:
3  Veresegyház  Biatorbágy:½
4  Gödöllő  Szigetszentmárton0:5
5  Vác  Dunakeszi-Alag1:4
Round 5 on 2019/12/01 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Dunakeszi-Alag  Szigetszentmiklós:
2  Szigetszentmárton  Vác2:3
3  Biatorbágy  Gödöllő:½
4  Szentendre  Veresegyház:
5  Galgavidék  Dunaharaszti:
Round 6 on 2019/12/15 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Szigetszentmiklós  Dunaharaszti:
2  Veresegyház  Galgavidék:
3  Gödöllő  Szentendre2:3
4  Vác  Biatorbágy:
5  Dunakeszi-Alag  Szigetszentmárton0:5
Round 7 on 2020/02/02 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Szigetszentmárton  Szigetszentmiklós:
2  Biatorbágy  Dunakeszi-Alag:
3  Szentendre  Vác:
4  Galgavidék  Gödöllő:
5  Dunaharaszti  Veresegyház:
Round 8 on 2020/02/16 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Szigetszentmiklós  Veresegyház:
2  Gödöllő  Dunaharaszti:
3  Vác  Galgavidék:
4  Dunakeszi-Alag  Szentendre:
5  Szigetszentmárton  Biatorbágy:
Round 9 on 2020/03/08 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Biatorbágy  Szigetszentmiklós:
2  Szentendre  Szigetszentmárton:
3  Galgavidék  Dunakeszi-Alag:
4  Dunaharaszti  Vác:
5  Veresegyház  Gödöllő: