Turnier gestoppt. Entscheid über mögliche Fortsetzung am 10.04.2020

NÖ Weinviertel 1.Klasse 2019/20

Järjestäjä(t)NOESV Schachgruppe Weinviertel
LiittoAustria ( AUT )
PäätuomariMag. Christian Kindl ID 1618610
Bedenkzeit40 Züge in 90 min, Rest in 30 min + Zugabe 30 sec ab dem 1. Zug (Fischer-Guillotine)
PaikkaHeimverein
Rating calculationKansallinen vahvuusluku
Pvm.2019/09/20 - 2020/05/29
Rating-Ø1705
ParienmuodostusohjelmaSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager turnaustiedosto

Viimeisin päivitys16.03.2020 06:52:14, Creator/Last Upload: nö.-schachverband

LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Link tournament to the tournament calendar
Parametrivalinta ei yksityiskohtia
ListatRistitaulukko, Rankingtaulukko, Pelaajaluettelo aloitusrankingin mukaan, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Aikataulu
Kokoonpano ja tulokset, Joukkuekokoonpano ilman kierrostuloksia, Joukkueiden parit, kaikki kierrokset
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, krs.6, krs.7, Online-Ergebnis-Eingabe
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi, AUT rating-calculation,

Joukkuekokoonpano ilman kierrostuloksia

  1. SG Mistelbach/Altlichtenw 4 (RtgKa.:1884 / TB1: 9 / TB2: 21,5)
Kapteeni: Mag. Kindl
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Pribitzer Stefan2014AUTStamm16530912,02,0
2Wetzenkircher Markus1901AUTStamm16189974,04,0
3Englisch Dieter1897AUTStamm16044814,05,0
4Artner Martin Dr.DI.1741AUTStamm16539383,56,0
5Reicher Johannes1650AUTStamm16520870,02,0
6Englisch Tobias1869AUTStamm16581232,04,0
7Rohringer Klemens1722AUTGast16480984,56,0
8Kindl Christian Mag.1585AUTStamm16186101,04,0
9Patzner Wilhelm1531AUTStamm16540200,51,0
  2. SG Zwerndorf/Matzen 2 (RtgKa.:1780 / TB1: 6 / TB2: 16,5)
Kapteeni: Johann Dobesch
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Dobesch Johann1631AUTStamm16539621,53,0
2Unterberger Wolfgang Mag.1707AUTStamm16354841,53,0
3Hansi Otmar1423AUTStamm16258700,02,0
4Weindl Gerhard Ing.1397AUTGast16429521,54,0
5Konrad Patrick1374AUTStamm1,55,0
6Pfeiffer Gerhard Dr.1878AUTStamm16490272,03,0
7Hirsch Andreas1939AUTStamm16215804,06,0
8Bahner Werner1729AUTStamm16539541,53,0
9Bahner Thomas1648AUTStamm16539462,55,0
10Grabner Karl1629AUTStamm16600710,51,0
  3. SV Wolkersdorf 3 (RtgKa.:1738 / TB1: 7 / TB2: 17)
Kapteeni: Wolfgang Kühnert
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Linhart Felix1835AUTStamm16481282,05,0
2Kühnert Simon1718AUTStamm16674753,55,0
3Kühnert Wolfgang1674AUTStamm2,57,0
4Wolf Julian1479AUTStamm16662404,57,0
5Hiebner Carina1492AUTStamm16624062,55,0
6Hödl Robert1691AUTStamm16352470,02,0
7Lahofer Christian1771AUTStamm16540042,04,0
  4. SV Wolkersdorf 2 (RtgKa.:1689 / TB1: 3 / TB2: 11)
Kapteeni: Mag. Schindler
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Leitner Peter1723AUTStamm16642980,54,0
2Schindler Gerhard Mag.1766AUTStamm16128242,06,0
3Stoeckl Johannes1683AUTStamm16600802,55,0
4Czakler Karl Mag.1668AUTStamm16217851,56,0
5Stöckl Martin1475AUTStamm3,07,0
6Auracher Werner Dr.1605AUTStamm1,55,0
7Hiebner Marcus1400AUTStamm0,01,0
  5. SV Stockerau 3 (RtgKa.:1869 / TB1: 9 / TB2: 19)
Kapteeni: Leopold Scharf
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Nemetz Markus1884AUTStamm16562953,04,0
2Leupold Christian Mag.1898AUTStamm16119843,54,0
3Rauch Christian1859AUTStamm16120343,57,0
4Scharf Leopold1527AUTStamm16305801,55,0
5Kocska Philip1612AUTStamm16513581,03,0
6Birg Jovan1825AUTStamm16118364,06,0
7Herdt Ernst1397AUTStamm2,55,0
8Stanivukovic Drago1881SRBStamm9158580,01,0
  6. SG Bisamberg/Korneuburg 3 (RtgKa.:1883 / TB1: 8 / TB2: 20)
Kapteeni: David Merei
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Merei David1882HUNStamm7847103,56,0
2Ayatollahi Ehsan1861IRIStamm125211830,01,0
3Grand Michael1804AUTStamm16331394,57,0
4Broneder Kurt1686AUTStamm16118442,54,0
5Schiessl Paul1718AUTStamm16548103,05,0
6Schmidt Florian1873AUTStamm16481872,02,0
7Steininger Guenter DI.1775AUTStamm16122121,03,0
8Seidler Dieter1950GERStamm246759620,51,0
9Kretschy Herbert1618AUTStamm16331552,04,0
10Lang Marcel1851AUTStamm16477760,01,0
11Trzil Friedrich1522AUTStamm16548371,01,0