Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:


ukáž detaily turnaja
 

33. ROČNÍK RAPID ŠACHU DOLNÍ BENEŠOV - MKO 2019 13. ROČNÍK GP ČR V RAPID ŠACHU 2019-2020

Posledná aktualizácia 21.09.2019 15:53:05, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Štartová listina

č.TMenoFEDElopohlavieTypGrKlub
1GMPlát VojtěchCZE2517ŠK JOLY Lysá nad Labem, z.s.
2IMZwardoň VojtěchCZE2516KBeskydská šachová škola z.s.
3IMLangner LadislavCZE2403KSlavoj Český Těšín
4IMZpěvák PavelCZE2346S60ŠO Kunovice
5FMCaletka RadomírCZE2311KŠK Slavoj Poruba
6IMVesselovsky SergueiCZE2290S60KBeskydská šachová škola z.s.
7FMRabatin JakubCZE2240KBeskydská šachová škola z.s.
8Banasik KrzysztofPOL2234TJ Zlaté Hory
9Gibiec ErnestCZE2215S60KSlavoj Český Těšín
10IMMichenka JozefCZE2192S60KŠachový klub Ostrava-Jih
11FMBřečka IvanCZE2176KTJ Ostrava
12FMSobek JaroslavCZE2153S60KŠachový klub Karviná
13WGMSikorová OlgaCZE2141wKTŽ Třinec
14FMMužík MartinCZE2140KOSlezan Opava
15FMLys JosefCZE2131S60KSokol Brušperk
16Židek VáclavCZE2131KŠK Slavoj Poruba
17Rakús PavelCZE2122KOŠK TJ Dolní Benešov
18Didi JanCZE2092KTJ Ostrava
19Vysoglad PetrCZE2074KTJ Sokol Metylovice
20Orzechowski JacekPOL2073KZs SILESIA Ratiborz
21FMValenta VítCZE2047ŠK Velké Losiny
22Muratidis NikosCZE2038S60KOSlezan Opava
23Václavík MartinCZE2035KŠK Slavoj Poruba
24Šudřich RadekCZE2029Slavia Kroměříž
25Řezníček MarcelCZE2027KOŠKTP Hrabyně
26Kudla RichardCZE2022KŠK Slavoj Poruba
27Zimniok LubomírCZE2009KŠachový klub Karviná
28FMČempel JaroslavCZE1998S60KŠK Slavoj Poruba
29Pán VladimírCZE1998KSokol Vrbno p/P
30Slavinský RostislavCZE1985S60KTJ Nový Jičín
31Polczyk MikolajPOL1985H18KZs Silesia Ratiborz
32FMPacl VáclavCZE1978S60KTJ Slovan Havířov
33Bačák PetrCZE1974Slavia Kroměříž
34CMMiča MarekCZE1970H18KBeskydská šachová škola z.s.
35Veselý MartinCZE1968KTJ Ostrava
36Ondrejka PavelCZE1968KSokol Vrbno p/P
37Byma PavelCZE1962KOŠO TJ Velká Polom
38Pavera VítCZE1959KOOrel Opava
39Vlachopulos GeorgisCZE1958S60KLokomotiva Krnov
40Olšar RobinCZE1957KOSlezan Opava
41Vinklárek RobertCZE1946KTJ Nový Jičín
42Dostál RadimCZE1932KŠK Slavoj Poruba
43Wrobel MaciejPOL1929TJ Zlaté Hory
44Jecha PetrCZE1919TJ Jiskra Jaroměř
45Weczerek MarekCZE1899KOŠK TJ Dolní Benešov
46Čujdík JiříCZE1894KSK Stonava
47Oborný TomášCZE1891H18KTJ Ostrava
48Drastich TomášCZE1879KSK Slavia Orlová
49Dvořák VladimírCZE1867S60SK ROŠÁDA Prostějov
50Košťál OtakarCZE1850S60KŠachový klub Ostrava-Jih
51Bergloviec JanCZE1846KOŠK POGO Budišov n/B.
52Jureček DanielCZE1823KOOrel Opava
53Zpěváková KateřinaCZE1806wDolní Němčí
54Godovský JiříCZE1795S60KOSK Kravaře
55Kraus PetrCZE1777TJ Zlaté Hory
56Tomíček AlfonsCZE1748S60KOŠK TJ Dolní Benešov
57Milián MilanCZE1743S60KSokol Vrbno p/P
58Panek BartoszPOL1738H18UKS "Ognisko" Rydułtowy
59Kantor PavelCZE1733KŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova
60Buksa EwelinaPOL1728wTJ Zlaté Hory
61Bělka LubomírCZE1720KOŠK TJ Dolní Benešov
62Jančálek JanCZE1704S60KOTJ Vítkov
63Petrov NikolajCZE1700S60KŠK Šenov
64Bienek PetrCZE1699S60KTJ Nový Jičín
65Nytra OndřejCZE1686H18KBeskydská šachová škola z.s.
66Kučera TomášCZE1678H18KOŠK TJ Dolní Benešov
67Pisz BřetislavCZE1665S60KSK Stonava
68Macek OldřichCZE1658T.J. Sokol Šumperk
69Cyroň KarelCZE1657S60KŠK Hošťálkovice, z.s.
70Vavřínek RadomírCZE1656KOŠK TJ Dolní Benešov
71Tkadleček PetrCZE1649KTJ Frenštát pod Radhoštěm, spolek
72Vlček AntonínCZE1646S60KOTJ Vítkov
73Vavřínková EliškaCZE1645wH18FKOŠK TJ Dolní Benešov
74Kolařík TomášCZE1632KŠK Hošťálkovice, z.s.
75Nešpor IvanCZE1628S60KŠK Šenov
76Brácha PavelCZE1621SK ROŠÁDA Prostějov
77Binar VítězslavCZE1612S60KOOrel Opava
78Krampla JanCZE1604KVOKD Poruba
79Repák JanCZE1599KTJ Ostrava
80Gajda RostislavCZE1577KTJ Ostrava
81Kočur RadimCZE1575KOTJ Ludgeřovice, z.s.
82Kwiatkowski ZygmuntPOL1565S60KZs SILESIA Ratiborz
83Šafarčík MiroslavCZE1536KOŠK Hošťálkovice, z.s.
84Suchanek PaulinaPOL1513wKZs Silesia Ratiborz
85Dibák JánCZE1487KŠK Hošťálkovice, z.s.
86Młynarczyk JanPOL1474KZs Silesia Ratiborz
87Havel KristiánCZE1466H18KOSlezan Opava
88Smuda TomaszPOL1457H18MKSz Rybnik
89Machura JaroslavCZE1437S60Neregistrovaný
90Kaňák MatyášCZE1424H18KOInterchess z.s.
91Kundrát JiříCZE1417KOTJ Vítkov
92Slanina MaxmiliánCZE1413S60KOŠK TJ Dolní Benešov
93Peterek ZbyněkCZE1410KTJ Ostrava
94Zmelty DavidCZE1389KBeskydská šachová škola z.s.
95Šauman Petr oCZE1372KOTJ Vítkov
96Kopecký MichalCZE1368KOTJ Hradec n/Moravicí
97Čech PetrCZE1365H18KLokomotiva Krnov
98Kondys PiotrPOL1351H18KZs Silesia RatibOrz
99Sakaev KonstantinCZE1332H18KTJ Ostrava
100Kubelka JaroslavCZE1293S60KTJ Fulnek
101Moravec HynekCZE1280H18KOTJ Hradec n/Moravicí
102Prokop MartinCZE1259KVOKD Poruba
103Raptis JanisCZE1215H18KLokomotiva Krnov
104Zámarský PatrikCZE1171H18KLokomotiva Krnov
105Vaněk JakubCZE1167H18KTJ Ostrava
106Jaššo MatějCZE1028H18KLokomotiva Krnov
107Mydlář MartinCZE1000KLokomotiva Krnov
108Vicher JanCZE0KTJ Ostrava