Waldviertler Meisterschaft 1. Klasse Waldviertel 2019/20

Viimeisin päivitys08.12.2019 09:06:32, Creator: nö.-schachverband,Last Upload: dipl.ing.heinz herzog

LinkitJärjestäjän virallinen kotisivu, Link tournament to the tournament calendar
Parametrivalinta näytä turnauksen yksityiskohdat
ListatRistitaulukko, Rankingtaulukko, Pelaajaluettelo aloitusrankingin mukaan, Aakkosellinen pelaajaluettelo, Aikataulu
Kokoonpano ja tulokset, Joukkuekokoonpano ilman kierrostuloksia, Joukkueiden parit, kaikki kierrokset
Pöytien paritkrs.1, krs.2, krs.3, krs.4, krs.5, Online-Ergebnis-Eingabe
Excel ja tulostusTulosta, Vie Exceliin (.xls), Vie Exceliin (.xlsx), Vie pdf-tiedostoksi, AUT rating-calculation,

Joukkuekokoonpano ilman kierrostuloksia

  1. SGM Voest Krems Jugend 5 (RtgKa.:1287 / TB1: 3 / TB2: 10)
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Sommer Nicolas0AUT-2,54,0
2Schier Michael0AUT-0,03,0
3Schmid Ciaran0AUT-2,04,0
4Wolloner Oliver0AUT-2,03,0
5Greimel Timon0AUT-2,53,0
6FMKleiser Gregor2146AUT-16042791,01,0
8Böhm Bernhard0AUT-0,02,0
  2. Zwettl 3 (RtgKa.:1306 / TB1: 5 / TB2: 11)
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Pfeffer Philip1378AUT-16504081,53,0
2Wolf Johann Jun.1298AUT-16665762,53,0
3Katzenschlager Peter1151AUT-16537501,53,0
4Lehenbauer Martin999AUT-16537683,54,0
5Pollak David800AUT-16578362,03,0
6Lutschaunig Nisa0AUT-0,01,0
7Hahn Markus800AUT-16626600,01,0
8Koppensteiner Roman0AUT-0,01,0
9Messerer Franz1398AUT-16503940,01,0
  3. SGM Litschau-Eisgarn 3 (RtgKa.:1309 / TB1: 6 / TB2: 11)
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Handlgruber Leander1240AUT-16566193,05,0
2Felsner Franz1257AUT-16503601,02,0
3Schneider Wolfgang1122AUT-16394713,55,0
4Lotz Johannes0AUT-16626942,02,0
5Kuechl Ulrich1405AUT-1,52,0
6Prock Friedrich1333AUT-16660880,02,0
7Fischer Silvia0AUT-16721850,01,0
  4. SGM Litschau-Eisgarn Jugend 4 (RtgKa.:1297 / TB1: 0 / TB2: 2)
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Böhm Lisa-Marie850AUT-0,01,0
2Molerova Marketa841AUT-16663041,03,0
3Löffler Laura800AUT-0,03,0
4Hobeck Larissa857AUT-0,02,0
5Fischer Silvia0AUT-16721850,01,0
6Fischer Sarah0AUT-0,02,0
7Goigitzer Gerald1461AUT-16577981,01,0
8Felsner Franz1257AUT-16503600,01,0
9Fischer Michael1468AUT-16530400,01,0
  5. Groß Siegharts 2 (RtgKa.:1351 / TB1: 10 / TB2: 13,5)
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Ringl Stefan1347AUT-16578522,03,0
3Schlager Friedrich1247AUT-16492642,53,0
4Schiedler Karl1350AUT-16504163,03,0
5Fidi Hermann1121AUT-16503782,03,0
6Peschl Peter1346AUT-16492300,01,0
7Seper Thomas1360AUT-16504242,02,0
8Pausweg Daniel0AUT-2,02,0
  6. Bad Großpertholz Jugend 2 (RtgKa.:1062 / TB1: 6 / TB2: 10,5)
pö.NimiRtgFEDArtFideIDp.Pe.
1Kolm Andreas834AUT-16665681,53,0
2Tijink Loris0AUT-1,01,0
3Zwettler Georg0AUT-16706462,04,0
4Dienstl Lukas0AUT-0,02,0
5Veith Leonie0AUT-2,02,0
6Veith Lorenz865AUT-1,03,0
7Veith Patricia1249AUT-0,00,0
8Zimmermann Lukas0AUT-2,04,0
9Marschalek David0AUT-1,01,0