Note: For at reducere serverbelastningen ved daglig skanning af alle links (dagligt mere end 100.000) af søgemaskiner såsom Google, Yahoo og andre, vil alle links der er ældre hvor slutdatoen er overskredet med mere end to uger, blive vist efter et klik på den følgende knap:

Copenhagen Chess Challenge 2019

Sidst opdateret 19.05.2019 19:51:02, Oprettet af/Sidste upload: dansk skak union

Parringer/Resultater

9. Runde d. 2019/05/19 kl. 15.30

Br.Nr.NavnRatPts. ResultatPts. NavnRatNr.
12GMChatalbashev Boris2514 1 - 06 FMErtan Can23918
218Ramsdal Jens Albert22456 0 - 16 GMBurmakin Vladimir25191
33IMHaldorsen Benjamin24376 1 - 06 GMHaub Thorsten Michael23986
47IMKaasen Tor Fredrik2398 ½ - ½ GMBrynell Stellan24065
512GMOkhotnik Vladimir2347 0 - 15 FMVasli Aref234613
64IMAntonsen Mikkel24235 ½ - ½5 FMJacobsen Mikkel Manosri231915
79FMHacker Jonas23865 ½ - ½5 French Max217822
810IMHaubro Martin23805 1 - 05 FMJaksland Tim221321
916FMHeimisson Hilmir Freyr2311 0 - 1 Liu Casper222820
1026Thorsbro Peter2116 0 - 1 FMNielsen Viktor Haarmark227917
1124Laustsen Lars2140 ½ - ½ Basak Souhardo208230
1231Fossan Aleksander2075 ½ - ½4 GMHoi Carsten234114
1323Eriksson Christian Altenburg21464 1 - 04 Kreken Eivind Grunt163457
1425FMMoe Mogens21364 1 - 04 Shehzad Shazil201635
1528CMRishovd Svein21054 1 - 04 Sidali Elias Hulleberg195343
1629Lilja Richard21034 1 - 04 Andersen Kim Nyvang200437
1732Svendsen Mads O.2062 1 - 0 Joensson Jacob197040
1838Hvalsoe Rune2004 0 - 1 Nesse David176452
1953Lye Sverre1749 ½ - ½ Tandrup Michael198239
2044Steenstrup Svend1936 ½ - ½ Koch-Muller Oscar191947
2148Egli Urs1906 ½ - ½3 Haubro Sigfred210927
2233Sorensen Per Settergren20303 0 - 13 Nielsen Thomas193345
2334Saltvedt Martin20183 ½ - ½3 Bendixen Daniel195742
2436Unneland Mathias20093 1 - 03 Falkesgaard Jeppe Hald187849
2559Lye Sigurd15743 0 - 13 Saravana Vedant Kumar184551
2661Pihl William1496 0 - 1 Slettebo Jan192046
2755Werner Jakob1686 ½ - ½ Wahlgreen Noah172154
2850FMAndersen Daniel18622 1 - 0 Knudsen Jan160058
2960Hentley Darryl15290 1 - 02 Kallenbach Uffe164456
3011FMStrange Mikkel2368 0 ikke parret
3119Abdrlauf Elham22310 0 ikke parret
3241Tenold Andreas19694 0 ikke parret

8. Runde d. 2019/05/19 kl. 10.00

Br.Nr.NavnRatPts. ResultatPts. NavnRatNr.
16GMHaub Thorsten Michael2398 ½ - ½6 GMChatalbashev Boris25142
21GMBurmakin Vladimir2519 ½ - ½ IMHaldorsen Benjamin24373
35GMBrynell Stellan24065 ½ - ½5 GMOkhotnik Vladimir234712
421FMJaksland Tim22135 0 - 15 FMErtan Can23918
59FMHacker Jonas23865 0 - 15 Ramsdal Jens Albert224518
613FMVasli Aref23465 0 - 1 IMKaasen Tor Fredrik23987
711FMStrange Mikkel2368 0 - 14 IMAntonsen Mikkel24234
843Sidali Elias Hulleberg19534 0 - 14 IMHaubro Martin238010
922French Max21784 1 - 04 GMHoi Carsten234114
1015FMJacobsen Mikkel Manosri23194 1 - 04 Eriksson Christian Altenburg214623
1117FMNielsen Viktor Haarmark22794 ½ - ½4 Fossan Aleksander207531
1220Liu Casper22284 ½ - ½4 Thorsbro Peter211626
1335Shehzad Shazil20164 0 - 1 Laustsen Lars214024
1440Joensson Jacob1970 0 - 1 FMHeimisson Hilmir Freyr231116
1537Andersen Kim Nyvang2004 ½ - ½ CMRishovd Svein210528
1641Tenold Andreas1969 ½ - ½ Lilja Richard210329
1730Basak Souhardo2082 1 - 0 Lye Sverre174953
1852Nesse David1764 0 - 13 FMMoe Mogens213625
1957Kreken Eivind Grunt16343 1 - 03 Unneland Mathias200936
2047Koch-Muller Oscar19193 ½ - ½3 Hvalsoe Rune200438
2139Tandrup Michael19823 ½ - ½3 Egli Urs190648
2245Nielsen Thomas1933 ½ - ½ Haubro Sigfred210927
2346Slettebo Jan1920 0 - 1 Svendsen Mads O.206232
2449Falkesgaard Jeppe Hald1878 ½ - ½ Sorensen Per Settergren203033
2551Saravana Vedant Kumar1845 ½ - ½ Saltvedt Martin201834
2654Wahlgreen Noah1721 0 - 1 Steenstrup Svend193644
2755Werner Jakob16862 ½ - ½2 Pihl William149661
2856Kallenbach Uffe16442 0 - 12 Lye Sigurd157459
2958Knudsen Jan1600 0 - 12 Bendixen Daniel195742
3050FMAndersen Daniel18621 1 - 00 Hentley Darryl152960
3119Abdrlauf Elham22310 0 ikke parret

7. Runde d. 2019/05/18 kl. 15.30

Br.Nr.NavnRatPts. ResultatPts. NavnRatNr.
16GMHaub Thorsten Michael23985 ½ - ½5 GMBurmakin Vladimir25191
22GMChatalbashev Boris25145 1 - 05 FMHacker Jonas23869
37IMKaasen Tor Fredrik2398 0 - 1 IMHaldorsen Benjamin24373
48FMErtan Can2391 ½ - ½ GMBrynell Stellan24065
54IMAntonsen Mikkel24234 0 - 14 FMVasli Aref234613
612GMOkhotnik Vladimir23474 1 - 04 Thorsbro Peter211626
718Ramsdal Jens Albert22454 1 - 04 Shehzad Shazil201635
816FMHeimisson Hilmir Freyr2311 0 - 14 FMJaksland Tim221321
911FMStrange Mikkel2368 1 - 0 Basak Souhardo208230
1023Eriksson Christian Altenburg2146 ½ - ½ FMNielsen Viktor Haarmark227917
1131Fossan Aleksander2075 ½ - ½ Liu Casper222820
1228CMRishovd Svein2105 0 - 13 FMJacobsen Mikkel Manosri231915
1310IMHaubro Martin23803 1 - 03 Hvalsoe Rune200438
1414GMHoi Carsten23413 1 - 03 Tandrup Michael198239
1548Egli Urs19063 0 - 13 French Max217822
1653Lye Sverre17493 ½ - ½3 Laustsen Lars214024
1725FMMoe Mogens21363 0 - 13 Sidali Elias Hulleberg195343
1827Haubro Sigfred2109 0 - 1 Joensson Jacob197040
1929Lilja Richard2103 1 - 0 Nielsen Thomas193345
2032Svendsen Mads O.2062 0 - 1 Nesse David176452
2134Saltvedt Martin2018 0 - 1 Tenold Andreas196941
2244Steenstrup Svend1936 0 - 1 Andersen Kim Nyvang200437
2346Slettebo Jan1920 0 - 12 Unneland Mathias200936
2433Sorensen Per Settergren20302 ½ - ½2 Saravana Vedant Kumar184551
2542Bendixen Daniel19572 0 - 12 Kreken Eivind Grunt163457
2656Kallenbach Uffe16442 0 - 12 Koch-Muller Oscar191947
2754Wahlgreen Noah17212 ½ - ½2 Falkesgaard Jeppe Hald187849
2859Lye Sigurd1574 ½ - ½ Werner Jakob168655
2961Pihl William14961 1 - 01 FMAndersen Daniel186250
3060Hentley Darryl15290 0 - 1½ Knudsen Jan160058
3119Abdrlauf Elham22310 0 ikke parret

6. Runde d. 2019/05/18 kl. 10.00

Br.Nr.NavnRatPts. ResultatPts. NavnRatNr.
13IMHaldorsen Benjamin2437 0 - 14 GMChatalbashev Boris25142
21GMBurmakin Vladimir25194 1 - 0 FMErtan Can23918
335Shehzad Shazil20164 0 - 14 GMHaub Thorsten Michael23986
49FMHacker Jonas23864 1 - 04 GMOkhotnik Vladimir234712
55GMBrynell Stellan2406 1 - 04 Ramsdal Jens Albert224518
67IMKaasen Tor Fredrik2398 1 - 0 Fossan Aleksander207531
722French Max21783 0 - 13 IMAntonsen Mikkel24234
826Thorsbro Peter21163 1 - 03 IMHaubro Martin238010
913FMVasli Aref23463 1 - 03 FMMoe Mogens213625
1015FMJacobsen Mikkel Manosri23193 0 - 13 FMJaksland Tim221321
1130Basak Souhardo20823 ½ - ½3 FMHeimisson Hilmir Freyr231116
1220Liu Casper22283 ½ - ½3 CMRishovd Svein210528
1353Lye Sverre17493 0 - 1 FMStrange Mikkel236811
1424Laustsen Lars2140 ½ - ½ GMHoi Carsten234114
1517FMNielsen Viktor Haarmark2279 1 - 0 Lilja Richard210329
1637Andersen Kim Nyvang2004 0 - 1 Eriksson Christian Altenburg214623
1739Tandrup Michael1982 ½ - ½2 Haubro Sigfred210927
1841Tenold Andreas19692 ½ - ½2 Svendsen Mads O.206232
1943Sidali Elias Hulleberg19532 1 - 02 Sorensen Per Settergren203033
2045Nielsen Thomas19332 ½ - ½2 Saltvedt Martin201834
2136Unneland Mathias20092 0 - 12 Egli Urs190648
2238Hvalsoe Rune20042 1 - 02 Kreken Eivind Grunt163457
2340Joensson Jacob19702 ½ - ½2 Nesse David176452
2451Saravana Vedant Kumar1845 ½ - ½ Bendixen Daniel195742
2555Werner Jakob1686 0 - 1 Steenstrup Svend193644
2659Lye Sigurd1574 0 - 1 Slettebo Jan192046
2747Koch-Muller Oscar1919 ½ - ½ Wahlgreen Noah172154
2849Falkesgaard Jeppe Hald18781 1 - 01 FMAndersen Daniel186250
2958Knudsen Jan1600½ 0 - 11 Kallenbach Uffe164456
3060Hentley Darryl15290 0 - 10 Pihl William149661
3119Abdrlauf Elham22310 0 ikke parret

5. Runde d. 2019/05/17 kl. 15.30

Br.Nr.NavnRatPts. ResultatPts. NavnRatNr.
18FMErtan Can23914 ½ - ½4 IMHaldorsen Benjamin24373
22GMChatalbashev Boris2514 ½ - ½ GMBurmakin Vladimir25191
312GMOkhotnik Vladimir2347 ½ - ½3 IMKaasen Tor Fredrik23987
46GMHaub Thorsten Michael23983 1 - 03 FMMoe Mogens213625
516FMHeimisson Hilmir Freyr23113 0 - 13 FMHacker Jonas23869
610IMHaubro Martin23803 0 - 13 Shehzad Shazil201635
718Ramsdal Jens Albert22453 1 - 03 FMJacobsen Mikkel Manosri231915
84IMAntonsen Mikkel2423 ½ - ½ Thorsbro Peter211626
914GMHoi Carsten2341 0 - 1 GMBrynell Stellan24065
1031Fossan Aleksander2075 1 - 0 FMStrange Mikkel236811
1121FMJaksland Tim2213 ½ - ½ FMVasli Aref234613
1233Sorensen Per Settergren20302 0 - 12 Liu Casper222820
1322French Max21782 1 - 02 Unneland Mathias200936
1424Laustsen Lars21402 ½ - ½2 Andersen Kim Nyvang200437
1534Saltvedt Martin20182 0 - 12 CMRishovd Svein210528
1629Lilja Richard21032 ½ - ½2 Tandrup Michael198239
1738Hvalsoe Rune20042 0 - 12 Basak Souhardo208230
1832Svendsen Mads O.20622 0 - 12 Lye Sverre174953
1952Nesse David17642 0 - 1 FMNielsen Viktor Haarmark227917
2023Eriksson Christian Altenburg2146 1 - 0 Saravana Vedant Kumar184551
2143Sidali Elias Hulleberg1953 ½ - ½ Joensson Jacob197040
2244Steenstrup Svend1936 0 - 11 Tenold Andreas196941
2342Bendixen Daniel19571 ½ - ½1 Werner Jakob168655
2450FMAndersen Daniel18621 0 - 11 Nielsen Thomas193345
2554Wahlgreen Noah17211 ½ - ½1 Slettebo Jan192046

Vis komplet liste

Advertisement