Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Championship of North Macedonia 2019

последно ажурирање28.05.2019 15:41:16, Creator/Last Upload: Chess Federation of Macedonia (1)

Конечен пласман после 9 Кола

Рк.СНоИмеФЕД.РтгПоени ТБ1  ТБ2  ТБ3 нввев-веKртг +/-
19GMGeorgiev KirilMKD25888,50,03,533,0098,57,341,161011,6
24IMPancevski FilipMKD25007,00,02,026,25976,530,47104,7
38GMStanojoski ZvonkoMKD24476,50,02,021,2596,56,000,50105,0
46IMNikolovski NikolaMKD23915,00,51,518,50955,35-0,3510-3,5
51FMLazov ToniMKD22955,00,51,016,00954,210,792015,8
62FMVeleski RobertMKD21893,50,00,510,0093,52,970,532010,6
77IMDanchevski OrceMKD23413,00,51,010,00934,75-1,7510-17,5
83Risteski EmilMKD21303,00,50,57,50932,350,654026,0
910FMAndonovski LjubisaMKD22762,50,01,08,7592,53,97-1,4720-29,4
105Krstev EmilMKD20351,00,00,02,75911,53-0,5320-10,6

Белешка:
Tie Break1: Direct Encounter (The results of the players in the same point group)
Tie Break2: Koya Tie-Break
Tie Break3: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 05.05.2022 09:44
PixFuture exclusive partner, masthead