XXXIII Open Internacional de Ajedrez VILLA DE ESTADILLA 2019 El torneo de Ajedrez Rápido decano de Aragón.

Last update 19.05.2019 19:22:58, Creator/Last Upload: federación aragonesa de ajedrez (65)

Parameters Show tournament details, Link with tournament calendar
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Final Ranking crosstable after 9 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9/9 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFEDRtgNsexTypClub/City
1GMMunoz MiguelESP2513Barcelona
2FMTrepat Herranz JoanESP2395Lleida
3IMGarza Marco SergioESP2385Helios*
4FMQuintin Navarro AlbertoESP2384St. Casablanca
5IMGlavina PabloESP2373St. Casablanca
6IMVidarte Morales ArturoESP2364Barcelona
7FMGavarrete NahunHON2344Honduras
8FMBarbero Sendic AlejandroESP2343Lleida
9FMColas Longares Rafael P.ESP2299Enroque De Barbastro
10FMLana Rodriguez DavidESP2283Agrupacion
11FMAdel Lahchaichi OussamaESP2282Lleida
12FMTorres Sanchez JoseESP2267Andreu Paterna
13Masague Artero GuerauESP2245U16Lleida
14IMKovacevic SlobodanSRB2243VetSerbia
15FMGines Esteo Pedro AntonioESP2241Jaime Casas
16Cid Royo JonathanESP2226L'aurora Estadilla
17FMVilluendas Valero AdrianESP2223El Olivar
18Romero Pallares DanielESP2221Palacio De Pioneros
19Accattato Martin MarioESP2217Monzon
20Palacios Herrero PabloESP2167Palacio De Pioneros
21FMSole Pijuan FerranESP2158Lleida
22Fuster Garcia LuisESP2141Marcos Frechin
23WIMGarcia Vicente NievesESP2129wEnroque*
24Baquedano Coarasa PabloESP2114Palacio De Pioneros
25Moreno Martin-Viveros AlvaroESP2092Agrupacion
26NMHernando Garcia AntonioESP2082El Olivar
27Dan TeodorESP2079Palacio De Pioneros
28Roche Simon Manuel AngelESP2071VetDelicias
29Jario Garcia RicardoESP2061Marcos Frechin
30Antonano Fedz-Quincoces AvelinoESP2050VetSt. Casablanca
31Codina Garcia JoseESP2044Lleida
32Villalba Embid MarcosESP2041U14Ibercaja
33Escartin Lacasa JoseESP2034U16Jaque
34WFMEizaguerri Floris MariaESP2031wU16Jaque
35Ereza Vizcarra FernandoESP2027Jaque
36Cid Royo OscarESP2020L'aurora Estadilla
37Hassomal Daswani BirjkumarESP2015VetGambito Benimclet
38Sancho Cortes Miguel AngelESP2012Marie Curie
39Fabre Perez Jose MariaESP2004Delicias
40Juberias Segura SantiagoESP2004Utebo San Lamberto
41Vela Frago AlbertoESP2000U14St. Casablanca
42Barranco Mananet FernandoESP1993Monzon
43Gines Abad PedroESP1989Ibercaja
44Palomar Ramon SantiagoESP1982San Jose
45Pellicer Cerezuela MiguelESP1974L'aurora Estadilla
46Ribera Veganzones Josep MariaAND1962U16Andorra
47Buisac Anadon PabloESP1949U16Jaque
48Cortiella Valles RogerESP1940Lleida
49Rodriguez Leiva ManuelESP1938VetJaime Casas
50Ayensa Garcia Miguel AngelESP1937U16St. Casablanca
51Perez Puyal Jose JoaquinESP1934Atletismo Huesca
52Gaspar Calvo Luis AlbertoESP1931Delicias
53Buisan Zaharia PedroESP1929U16Jaque
54Mendoza Barcia PedroESP1908U14Monzon
55Garcia Estruch JorgeESP1900Sabiñanigo
56Farinas Argudo AdrianESP1890Marcos Frechin
57Aranzana Areste AlbertoESP1889Lleida
58Miranda Herrera MiguelESP1888Monsalud
59Anson Casaos AlejandroESP1876Helios
60Carrasquer Alonso FernandoESP1870Jaque
61Gonzalez Azuara JavierESP1864Helios
62Garreta Nieto MariaESP1862wMonzon
63Carrasquer Alonso LuisESP1860Jaque
64Garcia Garcia EnriqueESP1860Dr. Azua
65Moya Gimeno RaulESP1854Marcos Frechin
66Abenia Porroche RobertoESP1845Dr. Azua
67Edeso Perez FranciscoESP1839VetLas Fuentes
68Muro Guerrero MiguelESP1837Dr. Azua
69Carreras Villagrasa PabloESP1832U16Marcos Frechin
70Santorroman Jovellar JavierESP1832Enroque De Barbastro
71Galicia Gracia PabloESP1825U14Enroque De Barbastro
72Grau Ferrer CarlesESP1815VetSitges
73Rodriguez Aranda KevinESP1815Monzon
74Arino Castan FedericoESP1808Binefar
75Garreta Crespo BlasESP1800Monzon
76Buil Rello Jose AntonioESP1797VetJaime Casas
77Lorente Melcon MaximoESP1797U10Helios
78Hususan MelisaESP1789wU16Marcos Frechin
79Rodriguez Avellanas Jose ManuelESP1785L'aurora Estadilla
80Palau Barrufet VinyetESP1783wU16Lleida
81Salas Latorre JoseESP1775Jaime Casas
82Alas Sebastian YasminaESP1774wMarcos Frechin
83Agustin De Dios AdrianESP1762Fraga
84Conon CatalinESP1758U12Marcos Frechin
85Perez Tomas Juan ManuelESP1758Marcos Frechin
86Soto Fidalgo GuillermoESP1755Monsalud
87Chesa Chavarria AurelioESP1753VetFraga
88Sanclemente Aragues AngelESP1742Enroque De Barbastro
89Lorente Melcon NicolasESP1726U14Helios
90Sorinas Citoler RamonESP1725Monzon
91Calvo Gutierrez RafaelESP1723Caissa-Hnos. Cortes
92Vinuales Satue Jose AntonioESP1718Atletismo Huesca
93Moreno Burillo Marcos AntonioESP1717U12Delicias
94Ribera Veganzones SerniAND1694U12Andorra
95Vinuales Ferro AntonioESP1694U14Atletismo Huesca
96Pardina Baile MartinESP1685VetL'aurora Estadilla
97Olivares Clusa Francisco JoseESP1682L'aurora Estadilla
98Cabestre Mines Juan IgnacioESP1670Utebo San Lamberto
99Escario Nadal DarioESP1670U14Atletismo Huesca
100Olivan Blasco LeonardoESP1666Agrupacion
101Torres Castello DavidESP1666Monzon
102Crespo Laborda AlbertoESP1665U16Palacio De Pioneros
103Jimenez Azlor HugoESP1661U14Enroque De Barbastro
104Sanz Parron LauraESP1658wU14Marcos Frechin
105Casanova Gracia LuisESP1656Ajedrez Quinto
106Salete Sanchez VictorESP1656U12El Olivar
107Aguilar Bobadilla GermanESP1652Marcos Frechin
108Rodriguez Alegre OscarESP1646Enroque De Barbastro
109Galstyan DavidESP1643U14El Olivar
110Perez Perez Jose LuisESP1643Agrupacion
111Salazar Gonzalez AlbertoESP1643Atletismo Huesca
112Coronas Cambra LuisESP1642VetL'aurora Estadilla
113Ignacio Lopez AnahiESP1640wU14Marcos Frechin
114Serra Casas JaimeESP1636VetMonzon
115Farinas Argudo SandraESP1630wU14Marcos Frechin
116Carabantes Martinez Jose IgnaciESP1627Monzon
117Pujol Pina Ramon ManelESP1627Elefants Solsona
118Mauri Murillo SenenESP1626Enroque De Barbastro
119Ortiz Maseres RobertoESP1624VetL'aurora Estadilla
120Delgado Pascual HugoESP1620U14Enroque De Barbastro
121Asenjo Gracia SamuelESP1618U10Marcos Frechin
122Caixal Pique JordiESP1615Selva del Camp
123Vergara Piqueras Bing BingESP1611wU14Marcos Frechin
124Luca Ana DianaESP1609wMarcos Frechin
125Lasierra Arceiz JavierESP1606VetTauste
126Carrera Angulo NicolasESP1603U14Enroque De Barbastro
127Iravedra Iankov FranciscoESP1600U12Monsalud
128Miret Munoz CesarESP1600Binefar
129Miranda Melero SergioESP1599U14Enroque De Barbastro
130Gracia Noguero JavierESP1598U16Enroque De Barbastro
131Sanjuan Segura IgnacioESP1598U16Jaque Pastor Cariñena
132Ayensa Vazquez Jose AngelESP1597St. Casablanca
133Martinez Arroyo FernandoESP1597U12Agrupacion
134Olivan Alvira AlejandroESP1594VetJaime Casas
135Amillo Navarro IsmaelESP1593Palacio De Pioneros
136Sanchez Gascon RicardoESP1589Actur Rey Fernando
137Sanz Pueyo AdrianESP1575U10Marcos Frechin
138Argudo Burillo JessicaESP1573wU14Marcos Frechin
139Salinas Paz SandraESP1562wU10Monzon
140Hernandez Sanchez DavidESP1555U16Marcos Frechin
141Codina Escudero JuanESP1554VetTauste
142Torres Castello AntonioESP1549Monzon
143Rodriguez Murillo DanielESP1543U14Monzon
144Jario Dominguez DiegoESP1536U10Marcos Frechin
145Moya Gimeno NoeliaESP1529wU10Marcos Frechin
146Lorente Melcon AlejoESP1528U14Helios
147Tolosa Sanchez NestorESP1528U12Monzon
148Escar Otin ArturoESP1525U14Atletismo Huesca
149Sierra Villarreal MarcosESP1525U12Dr. Azua
150Gil Borobia PabloESP1524U10Marcos Frechin

Show complete list

Advertisement