Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

LIBEREC OPEN 2019

Ostatnia aktualizacja strony02.03.2019 13:42:18, Creator/Last Upload: czech republic licence 63

Lista startowa

Nr NazwiskoFedEloRgKrsexGrKlub/miasto
1
FMShagbazian TaronUKR24210F
2
GMIvanov Mikhail M.RUS23870FSk Duras Bvk
3
IMDambrauskas VirginijusLTU22770F
4
Dowgird FilipPOL22700FWieza Pegow
5
Balinski DamianPOL21610F
6
Vitak JiriCZE21570FTj Desko Liberec
7
FMValenta VitCZE21550FTj Sokol Velke Losiny
8
Romanov SergeyRUS21390F
9
Bakhtin Vladimir ARUS21380F
10
Dzikowski MichalPOL21320FBialy Krol Wisznia Mala
11
Cermak MichalCZE21060FJoly Lysa Nad Labem
12
Jinova LucieCZE20960wF1. Novoborsky Sk
13
Kaderabek JiriCZE20930FSokol Bakov Nad Jizerou
14
CMOchedzan TymonPOL20760FKts Kalisz
15
CMJuricek StanislavCZE20750FZbrojovka Vsetin
16
Novotny MartinCZE20700FKs Ricany 1925
17
Wuensch UlrichGER20640FUsg Chemnitz
18
Cakl ZdenekCZE20580FTj Desko Liberec
19
Paldus PetrCZE20360FTj Lokomotiva Liberec
20
Verwoert JefNED20360FSv Wageningen
21
Brauer ChristianGER20330FSv Ebersbach
22
Nemcova KarinCZE20330wFSk Oaza Praha
23
Hofman KrystofCZE20250F1. Novoborsky Sk
24
Czarniecka AleksandraPOL20220wFUks Sp 3 Bogatynia
25
Bradac DanielCZE20200FSk Zikuda Turnov
26
Otruba MarekCZE20150FKs Ricany 1925
27
Grzesik NorbertPOL20070FUks Pogon Olesnica
28
Polansky Adam LubosCZE19970FSk Spartak Usti N. L.
29
Jordanov MihailMKD19920FSk Alkaloid Skopje
30
Kruijf CasparNED19890FSchaakvereniging Almere
31
Hlavina MatousCZE19850FSk Sokol Klatovy
32
Skurniak SzymonPOL19740FKtsz Kalisz
33
FMMikulas DusanSVK19730FTj Dopravny Podnik Bratislava
34
Woolacott SamuelENG19470F
35
Jeute PeterGER19280FSv Bannewitz
36
Ortiz Sanchez LuisESP19220F
37
Kusa JakubCZE19170FSk Sokol Klatovy
38
Elias JakubCZE19100FTj Auto Skoda Mlada Boleslav
39
Finek VaclavCZE19070FTj Desko Liberec
40
Nemcova KamilaCZE18860wFSk Oaza Praha
41
Hodan JiriCZE18650FSk Petrin Plzen
42
Lehnert StefanGER18630FSv Sangerhausen
43
Peniska PavelCZE18510FLokomotiva Liberec
44
Ret Adam JosefCZE18410FSK DP Praha
45
Novak JanCZE18260FTj Desko Liberec
46
Ulicny DanielCZE18020FTj Bohemians Praha
47
Grabarczyk SylwesterCZE17950FSk Oaza Praha
48
Verhoef HarryNED17940FB.S.V.
49
Pawicka MagdalenaPOL17480wFBielany Wroclawskie
50
Slechta JanCZE17440FSk Slavia Liberec
51
Von Keyserlingk ChandaGER17430wFUsv Tu Dresden
52
Markus NicoGER17350FSv Sangerhausen
53
Jina LubosCZE17290FTj Slavia Liberec
54
Martinovsky MiroslavCZE17070FTj Jiskra Jaromer
55
Zuzanek VitezslavCZE16730FTj Lokomotiva Liberec
56
Turp HueseyinGER16720F
57
Simon PetrCZE16540FTj Lokomotiva Liberec
58
Rychtecky PavelCZE16430FSk Teplarna Praha - Malesice
59
Habenicht MartinCZE16260F
60
Harcuba AdamCZE16200FTj Auto Skoda Mlada Boleslav
61
Zitek JiriCZE16090FTj Lokomotiva Liberec
62
Burita DobroslavCZE15920FSk Frydlant
63
Svec LudekCZE15900FTj Desko Liberec
64
Mraz PavelCZE15890FSkp Valdice
65
Chernyak NataliyaRUS15870wF
66
Lisko PetrCZE15710FDesko Liberec
67
Hercik PetrCZE15640FSokol Mlada Boleslav
68
Veselsky JanCZE15610FSk Praha-Smichov
69
Suchomel OldrichCZE15570FSokol Bakov Nad Jizerou
70
Sveda FrantisekCZE15340FTj Skp Valdice
71
Voldrich MilanCZE15260FLokomotiva Liberec
72
Krajinski LutzGER15210FSv Medizin Erfurt
73
Baraniuk AndrejUKR15200FAvangard
74
Nelyubova NataliaRUS15050wF
75
Bruna MatousCZE15040FTj Desko Liberec
76
Netusil OldrichCZE15040F
77
Kutek JiriCZE15000FTj Skp Valdice
78
Afanaseva ElenaRUS14820wF
79
Stodola ZdenekCZE14810FTj Stefanydes Policka
80
Vetter UdoGER14770FEsv-Lok Soemmerda
81
Zadrazil FilipCZE14730FTj Bizuterie Jablonec
82
Struhar ViktorCZE14540FTj Lokomotiva Liberec
83
Brych TomasCZE14500F
84
Sakthivel Heamish KanhaIND14230F
85
Blazek MatejCZE13990F
86
Harcuba JanCZE13970FTj Auto Skoda Mlada Boleslav
87
Zmelty DavidCZE13890FBss Frydek-Mistek
88
Muller DavidCZE13800F
89
Dobsinsky PetrCZE13600FSk Ceska Lipa
90
Blazek TomasCZE13420F
91
Stocek JiriCZE13160F
92
Sichrovsky TomasCZE13120FSk Ceska Lipa
93
Ochedzan FilipPOL12160FKts Kalisz
94
Seibt JosefCZE01449N
95
Mauer PavelCZE01170NSk Frydlant
96
Schindler RudolfGER01000*Sv Bannewitz
97
FMBartos JanCZE21930