11 Circuito de Xadrez Rapi Colegio Froebel -2 Etapa ID CBX 4842/19 e ID FIDE 219007

Organizer(s)Xadrez Educa
FederationBrazil ( BRA )
Tournament directorEduardo Quintana Sperb
Chief ArbiterEduardo Quintana Sperb - FIDE 2126940
Time control15'+5seg
Rating calculationRating national, Rating international
Date2019/05/25
Rating-Ø1273
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 26.05.2019 03:27:45, Creator/Last Upload: xadrez educa - eduardo quintana sperb

Tournament selectionI Etapa IRT, II Etapa IRT, III Etapa IRT, IV Etapa IRT, I Etapa Rapido, II Etapa Rapido, III Etapa Rapido, IV Rapido, V Rapido, VI Rapido
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking after 7 Rounds, Final Ranking crosstable after 7 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7/7 , not paired
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameIDFideIDRtgIRtgNsexTypGrClub/City
1
AGMHille Willian Henrique0214982619440U18Novo Xadrez Joinville
2
Hille Waltercler0214111618930Joinville
3
De Oliveira Guilherme Alfredo B41809217119818702057U18AX Sao Bento do Sul
4
Lobermayer Guilherme39621216369115531783U18AX Sao Bento do Sul
5
Blaskosky Vinicius02272848114080U12EBM Adelia Lutz
6
De Castro Junior Klever Riderson530342273151213481765U14EEB Sao Bento
7
Pereira Aline Vitoria02272857012840wF14EBM Adelia Lutz
8
Ribeiro Kauan Rafael549332274039212311711U10EBM Adelia Lutz
9
Deobrochinski Valentina Hinke546112274020112271698wF14Colegio Froebel
10
Weiss Rebeca549302274042210671697wF12EEB Sao Bento
11
Da Silva Bernardo Augusto Rusczak553052274265401750U10Colegio Froebel
12
Ptaszeck Luciano Augusto41547217127901600U16EEB Sao Bento
13
Felie Gomes Adrian000U10Colegio Excelencia de Mafra
14
Floriano Alice000wF08Colegio Froebel
15
Gomes Allan000Colegio Excelencia de Mafra
16
Jose Valerio Ana Cristina000wF08Colegio Mafrense
17
Da costa Andre000U12Colegio Froebel
18
Prestes Artur Machado000U08Colegio Mafrense
19
Friederich Caio000U10CE Chapeuzinho Vermelho
20
Friederich Camila000wF08CE Chapeuzinho Vermelho
21
Wotroba Camila000wF12EEB Sao Bento
22
Ortale Carolina Keller5910600wF12Colegio Bom Jesus Sao Jose
23
Lazzaretti Carolina000wF08Colegio Froebel
24
Goedert Cecilia000wF08Colegio Froebel
25
De Souza Daniel Lopes000U10Colegio Froebel
26
De Almeida Mota Eduardo000U18Colegio Excelencia de Mafra
27
Bossi Eduardo Ilibrante000U08Colegio Mafrense
28
Da costa Erick000U08Colegio Froebel
29
Bielecki Estevao S.000U08Colegio Mafrense
30
Da Maia Felipe Bueno5874400U14EBM Maria Waltrudes Krueger
31
Da Costa Felipe000U10Colegio Excelencia de Mafra
32
Pietrovski Junior Fernando000U10Colegio Mafrense
33
Kolenez Flavio5910500U14Colegio Froebel
34
Frare Gabriela Dandara000wF10Colegio Mafrense
35
Lopes Gabriela Mirian000wF10Colegio Mafrense
36
Coelho Iann000U08Colegio Mafrense
37
Linke Joao Vitor000U10CE Chapeuzinho Vermelho
38
Fragoso Joaquim Machado5910300Colegio Froebel
39
Valerio Jose Pedro000U14Colegio Mafrense
40
Pacheco Lais Bonin000wF08Colegio Mafrense
41
Dos Santos Laisa Bauer000wF08Colegio Mafrense
42
Kalimski Laura Oliveira000wF10Colegio Mafrense
43
Ortale Leonardo Keller5636800U08Colegio Bom Jesus Sao Jose
44
Da Silva Lucas Bernardi000U08Colegio Mafrense
45
Pinheiro Mateus000U08Colegio Froebel
46
Tiago Favoreto5910400U10Colegio Bom Jesus Sao Jose
47
Weihermann Miguel Kock5903400U08Colegio Froebel
48
Yanaga Murilo Juan5910900U12Colegio Bom Jesus Sao Jose
49
Zeteski Raissa000wF10EBM Lucia Tschoeke
50
Yanaga Renan Yukio5911000U10Colegio Bom Jesus Sao Jose
51
Liebel Samira Buss000wF08Colegio Mafrense
52
Fernando Miguel000U10Colegio Froebel