Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Ceske sachove vanoce 2010 - OPEN

Last update 02.01.2011 14:28:26, Creator/Last Upload: chess federation of the czech republic

Starting rank

No. NameFEDRtgIRtgNsexTypGrClub/City
1
IMKanovsky DavidCZE24970FAgentura 64 Grygov
2
IMBernasek JanCZE24900PFSK Rapid Pardubice, o.s.
3
GMLikavsky TomasSVK24660F
4
IMBiolek RichardCZE24130FAgentura 64 Grygov
5
IMKlima LukasCZE23960F1. Novoborsky SK
6
FMSabol MarianCZE23920PFSK Vysoke Myto
7
Bures JaroslavCZE23730FAgentura 64 Grygov
8
IMKantorik MarianSVK23510F
9
IMMadan AugustinROU23390F
10
IMStrebkovs AndrejsLAT23290F
11
IMHeinzel OlafGER23280F
12
FMCerveny MartinCZE23170PF2222 SK Polabiny
13
FMJedlicka AlesCZE22610PF2222 SK Polabiny
14
FMNovotny MichalCZE22550PF2222 SK Polabiny
15
Bolacky JiriCZE22370FSK Slavoj Poruba
16
FMBombek PeterSVK22280F
17
Svana PeterSVK22270F
18
IMVolodin ViktorRUS22230TPF
19
WIMOlsarova KarolinaCZE22020wFSK Slavia Orlova
20
FMLys JosefCZE21990FJakl Karvina
21
WIMOlsarova TerezaCZE21850wFSK Slavia Orlova
22
Cizinsky PetrCZE21480U16/F2222 SK Polabiny
23
Weissmann LukasCZE21460FSokol Dobra
24
Navratil JiriCZE21200FTJ UNEX SK
25
Pekar VaclavCZE21140PFTJ Jiskra Litomysl
26
Konstacky MatejCZE21100FTJ Morkov
27
Chladek VaclavCZE20990FSK GARDE Lipovec
28
Dowgird FilipPOL20960U16F
29
Galvanek LadislavSVK20910F
30
Seidl StepanCZE20880U16FSokol Bedrichov
31
Bakalar JanSVK20810S60F
32
Lorenc OldrichCZE20770PFTJ Stefanydes Policka
33
Kastner OldrichCZE20700PFSK Rapid Pardubice, o.s.
34
Kotva MilanCZE20700S60/FTJ Slovan Moravska Trebova
35
Jiruse JosefCZE20590FTJ Slavia Hradec Kralove
36
Svoboda KarelCZE20430FSachovy klub Lokomotiva Brno, o.s.
37
Skoda MartinCZE20340FSokol Bedrichov
38
CMKrupa KrzysztofPOL20310F
39
Ruzicka VaclavCZE20240U16FSK Kladno
40
Kaczmarek MaciejPOL20090F
41
Borisek AnzeSLO20060F
42
Van Nieuwenhuizen HansNED20060F
43
Niemers JohannesGER19990F
44
Navratil JiriCZE19960U16FTJ UNEX SK
45
Mass ElviraGER19880wF
46
Olsar ZdenekCZE19840FSK Slavia Orlova
47
Seidl AntoninCZE19830FSokol Bedrichov
48
Trhal MichalCZE19820PFSK Vysoke Myto
49
Kraus OndrejCZE19730PFSK Rapid Pardubice, o.s.
50
Hrabal MichalCZE19720FAgentura 64 Grygov
51
Macek KamilCZE19680FTJ Bohemia Podebrady
52
Bartosova LucieCZE19610wPFTJ Jiskra Litomysl
53
Ries VilemCZE19410FSK Praha-Smichov
54
Balkova AnnaCZE19390wFTatran Postorna
55
Vucko MajaSLO19390wF
56
Kimerling MartinSVK19310U16F
57
Hajek LukasSVK19220U16F
58
Prachar JosefCZE19220S60FSK PORG Praha
59
Machan JanCZE19050U16FSachova skola Panda Rychnov nad Kne
60
Sokolski AleksanderPOL18940F
61
Danada OndrejSVK18920F
62
Somyk MarcinPOL18870F
63
Spacek OliverSVK18800U16F
64
Rode ThomasGER18760F
65
Kozusek SlavomirCZE18750FSK DDM Kostelec nad Orlici
66
Sroubova LenkaCZE18730wU16FTJ Kosutka Plzen o.s.
67
Danada TomasSVK18560U16F
68
Svanda RadekCZE18320PFTJ Stefanydes Policka
69
Nytrova AdelaCZE18230wF
70
Sroub JaroslavCZE18150FTJ Kosutka Plzen o.s.
71
Krusina PatrikCZE18130U16/FSK Svitavy
72
Stodola MarekCZE17990U16/FTJ Stefanydes Policka
73
Nytra MatejCZE17890U16F
74
Novotny AlesCZE17800U16/FSK Rapid Pardubice, o.s.
75
Spacek MarcelSVK17550U16F
76
Mihtis TheodorosGRE17510F
77
Navratilova AlenaCZE17160wFTJ UNEX SK
78
Vagner PatrikCZE17140FTJ Nachod
79
Prokopova JirinaCZE17130wFTJ Jiskra Horice v Podkrkonosi
80
Schaffer OndrejCZE17070PFTJ Stefanydes Policka
81
Sowa MartynaPOL16940wU16F
82
Melichar VojtechCZE16850U16/F2222 SK Polabiny
83
Kozusek DanielCZE16450U16/F2222 SK Polabiny
84
Zezulkin AlinaPOL15910wU16F
85
Zlamal ZdenekCZE15240S60FSpartak Adamov
86
Jastrzebski KonradPOL14580U16F
87
Lampsas GeorgiosGRE01750*
88
Nowak KamilPOL01750U16*
89
Musil StanislavCZE01741NSK DDM Kostelec nad Orlici
90
Sodomka AdamCZE01681PNTJ Stefanydes Policka
91
Dostalek PetrCZE01630NSK DDM Kostelec nad Orlici
92
Sion DavidCZE01584U16/NTJ Stefanydes Policka
93
Chmelar VitezslavCZE01558NSK DDM Kostelec nad Orlici
94
Kostecki SamuelPOL01550*
95
Machan VaclavCZE01541NSachova skola Panda Rychnov nad Kne
96
Melichar ZdenekCZE01441PN2222 SK Polabiny
97
Kubitova AlzbetaCZE01372wNSK Praha-Smichov
98
Irakleidis ChristosGRE01250*