Logged on: Gast
Servertime 28.03.2024 17:57:18
Logout
Login
Arabic
ARM
AZE
BIH
BUL
CAT
CHN
CRO
CZE
DEN
ENG
ESP
FAI
FIN
FRA
GER
GRE
INA
ITA
JPN
MKD
LTU
NED
POL
POR
ROU
RUS
SRB
SVK
SWE
TUR
UKR
VIE
FontSize:11pt
Heim
Kappingar-Dátugrunnur
AUT meistaraskapurin
Pictures
FAQ
Online Skráseting
Swiss-Manager
ÖSB
FIDE
Note: To reduce the server load by daily scanning of all links by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:
Qualifikationsturnier für Wiener JugendLM 2019
Seinast dagført18.11.2018 23:39:23, Creator/Last Upload: Wiener Schachverband (TA)
Search for player
Leita
Byrjanarlisti
Nr.
Navn
Land
Elo
Typ
Felag/Býur
1
Shi William
AUT
1623
U12
1. Sk Ottakring
2
Georgiev Daniel
AUT
1543
U12
Sz Favoriten
3
Englisch Tobias
AUT
1509
U10
Sv Mistelbach
4
Kaspar Sebastian
AUT
1464
U14
Sz Favoriten
5
Dodu Crina Karina
AUT
1416
U14
1. Sk Ottakring
6
Radnaev Nomin
AUT
1388
U12
Tschaturanga
7
Ernst Robert
AUT
1372
U10
Datatech Pressbaum-Eichg.
8
Sölkner Julian
AUT
1332
U14
1. Sk Ottakring
9
Zenginer Kaan
AUT
1298
U14
Sc Donaustadt
10
Stadlinger Lukas
AUT
1283
U12
Sc Donaustadt
11
Bui Philipp
AUT
1272
U12
Sz Favoriten
12
Manukyan Sem
AUT
1267
Sc Donaustadt
13
Pavlov Alexander
AUT
1259
U12
1. Sk Ottakring
14
Kolm Nino
AUT
1216
Sc Donaustadt
15
Dotzer Lukas
AUT
1121
U10
Sc Donaustadt
16
Gerhold Paul
AUT
1116
U12
1. Sk Ottakring
17
Manukyan David
AUT
1088
U14
Sc Donaustadt
18
Schirmbeck David
AUT
1029
U08
Sv Stockerau
19
Kramar Erik
AUT
1009
U12
Sv Mödling
20
Abele Leonhard
AUT
1001
U12
21
Gartmayer Yuki
AUT
984
U14
1. Sk Ottakring
22
Pilshofer Paul
AUT
965
U12
Schachfreunde Eisenstadt
23
Spieler Benjamin
AUT
959
U12
24
Tolstykh Makarius
AUT
928
U10
Sc Donaustadt
25
Wieser Maximilian
AUT
910
U10
26
Fischer Adrian
AUT
904
U10
Wiener Staatsoper
27
Asatrian Alen
AUT
889
Sv Floridsdorf
28
Winter Daniel
AUT
873
U10
Sv Mödling
29
Reckzeh Adrian
AUT
869
U12
30
Thevenard Dominik
AUT
867
U12
31
Pavlov Julian
AUT
809
U08
1. Sk Ottakring
32
Huber Elisa
AUT
800
U10
1. Sk Ottakring
33
Markov Adrian
AUT
800
U10
34
Ramirez Gaviria Maya
AUT
800
U10
35
Yushko Andrey
UKR
800
U12
36
Bukovsky Artem
UKR
0
37
Fabian Leonhard
AUT
0
U10
38
Hajamor Ahmed
AUT
0
U12
Schachfreunde Eisenstadt
39
Huber Valentina
AUT
0
U08
1. Sk Ottakring
40
Hyassat Milana
JOR
0
U12
41
Hyassat Violetta
JOR
0
U08
42
Ibler Alexander
AUT
0
U10
43
Indra Daniel
AUT
0
U12
44
Ishchenko Davyd
UKR
0
U10
45
Juric Tino
AUT
0
U10
46
Krasser Lorenz
AUT
0
U10
47
Kriha Jonas
AUT
0
U10
48
Kurtagic Mejra
AUT
0
U12
49
Lang Matt
AUT
0
U08
50
Los Maximilian
AUT
0
U10
51
Markov Dorian
AUT
0
U12
52
Markovic Mateja
AUT
0
U10
53
Matokha Alisa
UKR
0
U12
54
Mitrovic Antonio
AUT
0
U10
55
Motola Filip
POL
0
U08
56
Motola Michal
POL
0
U12
57
Mouritzen Malik
AUT
0
U12
58
Nikic Adrian
AUT
0
U10
59
Otter Mathias
AUT
0
U10
60
Rebhandl Emil
AUT
0
U10
61
Scherbaum Taddeo
AUT
0
U10
62
Silvan-Tsybenko Alexander
UKR
0
U12
63
Stampf Kilian
AUT
0
U10
64
Ustsiushenka Daniel
AUT
0
U08
65
Yap-Magsombol Enzo Kyle
AUT
0
U10
66
Zettl Emil
AUT
0
U10
67
Zheng Andreas
AUT
0
U12
Chess-Tournament-Results-Servari
© 2006-2024 Heinz Herzog
, CMS-Version 20.03.2024 12:22
yvirskrift