Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

European Youth Chess Championship Batumi 2010 - Boys Under 8

Last update 29.09.2010 07:16:37, Creator/Last Upload: Stefan.Hellweger

Player overview for lat

lat
SNoNameRtgFED123456789Pts.Rk.Group
70Stabulnieks Klavs0LAT1½0010½115,032Boys U10
76Voldemars Rafails0LAT0000000000,078Boys U10
86Sirokov Jevgenijs0LAT0100010114,066Boys U12
47Upmanis Gustavs1967LAT00000½0000,560Boys U16
29Dagis Karlis2123LAT0000100102,041Boys U18
32Stulpina Aina0LAT0000000000,032Girls U18

Results of the last round for lat

Rd.Bo.No. NamePts. ResultPts. Name No.
92333
Botkoveli Giorgi 0 - 14 Stabulnieks Klavs
70
94076
Voldemars Rafails0 0 not paired 
93786
Sirokov Jevgenijs3 1 - 0 Arjevanidze Tornike
56
93060
Toronjadze Robert 1 - 0½ Upmanis Gustavs
47
91929
Dagis Karlis2 0 - 1 Stanciu Alexandru-Ovidiu
21
91524
Messam-Sparks Lateefah3 1 - 00 Stulpina Aina
32

Player details for lat

Rd.SNoNameRtgFEDPts.Res.
Stabulnieks Klavs 0 LAT Rp:1360 Pts. 5,0
131Bolkvadze Tedo0GEO2,5s 1
215Koziol Kamil1714POL6,0w ½
321Abishli Oguz Vagif0AZE4,0s 0
441Hakobyan Aram0ARM5,5w 0
539Gvantseladze Zurab0GEO3,0s 1
612Moroni Luca Jr1736ITA5,5w 0
751Kiknavelidze Tamaz0GEO3,0s ½
829Barak Gil0ISR4,0w 1
933Botkoveli Giorgi0GEO3,5s 1
Voldemars Rafails 0 LAT Pts. 0,0
137Didmanidze Tengiz0GEO3,5- 0K
247Karimzada Mahammad Vaqif0AZE4,5- 0K
3-not paired- --- 0
4-not paired- --- 0
5-not paired- --- 0
6-not paired- --- 0
7-not paired- --- 0
8-not paired- --- 0
9-not paired- --- 0
Sirokov Jevgenijs 0 LAT Rp:1324 Pts. 4,0
143Suleymanli Ramazan Yunus1717AZE3,5s 0
259Bibilashvili Alexandre0GEO4,0w 1
337Cafaro Luca1794ITA4,5s 0
458Bayramov Ilkin0AZE2,5w 0
565Handzel Eran0ISR3,0s 0
669Lomidze Mikheil0GEO2,5w 1
749Ozgur Tibet Kagan1590TUR4,0s 0
872Mashaneishvili Andria0GEO3,0s 1
956Arjevanidze Tornike0GEO2,5w 1
Upmanis Gustavs 1967 LAT Rp:1504 Pts. 0,5
117Shahinyan David2257ARM6,5s 0
232Apresyan Zohrak2109ARM4,0w 0
359Shonia Giorgi1781GEO3,5s 0
437Rustamzada Dargah Ahmad2093AZE4,0s 0
538Abbasli Javid2092AZE2,0w 0
654Circiumaru Ilia1838MDA1,0w ½
755Daraselia Giorgi1834GEO3,5s 0
852Vrigazov Hristo1893BUL2,5w 0
960Toronjadze Robert1633GEO3,5s 0
Dagis Karlis 2123 LAT Rp:1712 Pts. 2,0
18FMCsiba Dominik2389SVK4,5w 0
210FMGeske Julian2364GER4,5s 0
338Talmazan Oleg1884MDA4,5w 0
434Immonen Vihtori2018FIN3,5s 0
5-bye- --- 1
617FMValsecchi Alessio2331ITA5,0w 0
741Mikeladze Berdia0GEO4,0s 0
839Gorduladze Giorgi1809GEO3,0s 1
921Stanciu Alexandru-Ovidiu2280ROU3,5w 0
Stulpina Aina 0 LAT Rp:1027 Pts. 0,0
116Guliyeva Sabina Ilqar2010AZE5,0w 0
219Sargsyan Shushanna1986ARM4,5s 0
330Asan Elvan1817TUR4,0s 0
431Gisca Veronica0MDA1,0w 0
526Tevzadze Mariam1895GEO4,0s 0
627Bauer Marie-Christine1871AUT4,0w 0
725Palmitessa Chiara1903ITA4,0w 0
829Sulamanidze Mariam1831GEO3,5s 0
924Messam-Sparks Lateefah1928ENG4,0s 0
Advertisement
Chess-Tournament-Results-Server © 2006-2022 Heinz Herzog, CMS-Version 21.06.2022 14:14
PixFuture exclusive partner, Legal details/Terms of use