RPD- #CPA2018 | Etapa 2 - Ab de Corrientes | Copa UTHGRA - Libre

Organizer(s)Esc Ajedrez UTHGRA | Sec Deportes - Gob Provincial
FederationArgentina ( ARG )
Tournament directorMI Jorge H. Gomez Baillo
Chief ArbiterReinoso, Ernesto Ariel 173525
Deputy Chief ArbiterGogna, Samuel 175412
Time control15min + 10seg de incremento
LocationCorrientes
Rating calculation -
Date2018/09/15
Rating-Ø1426
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 15.09.2018 23:41:15, Creator/Last Upload: crr-comisiontecnica

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Final Ranking after 7 Rounds, Final Ranking crosstable after 7 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7/7 , not paired
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgTypClub/City
1IMJIMENEZ Jose Mauricio4404483COL2234Colombia
2CARO Esteban109770ARG2138Corrientes
3FMPEREZ Daniel137332ARG2107U20Corrientes
4VILLALBA Hugo102440ARG2073S65Corrientes
5ARBUELLO Diego172480ARG1988Corrientes
6GARCIA GOROSTEGUI Ezequiel120065ARG1953Corrientes
7OJEDA Hugo Daniel170585ARG1951U20Corrientes
8SOSA Arnaldo Javier142522ARG1830Resistencia
9DUPRAT Daniel120103ARG1816Bella Vista
10ESPINOSA Juan Jose141372ARG1811Esquina
11MACHUCA Juan182559ARG1808Esquina
12CANTERO COCHIA Alejandro182524ARG1780U18Corrientes
13CALABRONI Eduardo161756ARG1777Puerto Tirol
14KRISKOVICH Ruben182486ARG1768Corrientes
15LEGAR Tobias184144ARG1766U16Bella Vista
16COMINOTTI Antonio184080ARG1740S50Corrientes
17HAKANSON Ian167177ARG1735U14Resistencia
18ENCIZO Tomas138665ARG1699S50Resistencia
19MACIEL Rafael167185ARG1686U16Resistencia
20BISTMAN Daniel167070ARG1669Puerto Tirol
21OLIVA Cristian137324ARG1652Mercedes
22ZARATE Celeste106887ARG1623Bella Vista
23PEREZ Thiago184330ARG1562U18Itati
24PERALTA Mauricio184314ARG1551U16Concepción
25LOPEZ Milagros182508ARG1445U18Bella Vista
26SANDOVAL Nahuel181900ARG1335U18Resistencia
27NAVAS Mario184250ARG1332S50Corrientes
28CARO Romina Judith181030ARG1264U14Corrientes
29HAKANSON Raul171662ARG1203S50Resistencia
30ACEVEDO Agustin184012ARG0U18Itati
31ACOSTA LucasARG0U18Corrientes
32ARREJIN Sixto182478ARG0U16Corrientes
33BRAVO Maria PaulaARG0U18Corrientes
34CARDOZO RobertoARG0Corrientes
35FERNANDEZ Carlos141178ARG0U18Concepción
36GARCIA FranciscoARG0Corrientes
37GUILLEN MiguelARG0Resistencia
38LATASHEN Maximo182494ARG0Corrientes
39LOPEZ Lucas184152ARG0U20Corrientes
40LOTTO TomasARG0U20Corrientes
41MARTINEZ Geronimo169536ARG0U16Resistencia
42MONTENEGRO Lautaro184225ARG0U14Corrientes
43OJEDA NicolasARG0U18Corrientes
44OLAONDO MartinARG0Corrientes
45PEREA CACERES Gaston184322ARG0Corrientes
46RAMIREZ Gisela184349ARG0Bella Vista
47RODRIGUEZ Isaac167258ARG0Resistencia
48SOTO ArianaARG0U18Corrientes
49SOTO Juan CruzARG0U16Corrientes
50ZALAZAR ArielARG0La Leonesa