Circuito Regional Oeste de Xadrez 2018 - 4a Etapa Sub-10

Organizer(s)CEXCup - Clube Enxadrístico Cunhaporense
FederationBrazil ( BRA )
Tournament directorDe Oliveira, Edison Luiz
Chief ArbiterAA Viott, Michel [ID FIDE 22732870]
ArbiterAA Durante, Taina [ID FIDE 2117533]; AA Nascimento, Andre Renato De Oliveira [ID FIDE 2115034]; AA Vailon, Renato [ID FIDE 22733868]; Rodio, Julia Brunetto;
Time control10 min + 5 seg ou 16 min KO
LocationEsporte Clube Cunha Porã/SC
Rating calculation -
Date2018/07/14
Rating-Ø1000
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 15.07.2018 05:05:16, Creator/Last Upload: associação mm eventos esportivos

Tournament selection4ª Etapa - Absoluto, 4ª Etapa - Sub08, 4ª Etapa - Sub10, 4ª Etapa - Sub12, 4ª Etapa - Sub14, 4ª Etapa - Sub16
Parameters No tournament details, Link with tournament calendar
Overview for teamBRA
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking after 6 Rounds, Final Ranking crosstable after 6 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6/6 , not paired
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameIDFideIDFEDRtgIRtgNsexClub/City
1Adair Vassoler Filho0BRA00Chapeco
2Ana Clara Pires0BRA00wFlor Do Sertao
3Angelo Antonio Manica Neto0BRA00Chapeco
4Arthur Dias0BRA00Joacaba
5Arthur Riva0BRA00Chapeco
6Brenda Marini0BRA00wFlor Do Sertao
7Calebe Kadlubiski Lazzarotti5336622733663BRA01784Concordia
8Carolina Janczeski0BRA00wSao Lourenco Do Oeste
9Dayan Victor Kolln0BRA00Cunha Pora
10Emili Schneider0BRA00wMaravilha
11Ezequiel Henrique Chitolina466752197227BRA01760Concordia
12Felipe Gabriel Dos Santos4785822704809BRA01800Chapeco
13Gabriel Pereira0BRA00Chapeco
14Igor Anton Fossati0BRA00Lebon Regis
15Igor Budde0BRA00Maravilha
16Joao Gabriel Lemes Da Silva0BRA00Chapeco
17João Pedro Milani0BRA00Maravilha
18Julia Vieira0BRA00wChapeco
19Lucas Gabriel Habeck0BRA00Flor Do Sertao
20Lucas Hart0BRA00Maravilha
21Luis Felipe Piltz0BRA00Maravilha
22Mara Mueller0BRA00wMaravilha
23Maria Ivy Segalin Buffon5126422733507BRA01794wLacerdopolis
24Maria Luiza De Oliveira Poli5126222733760BRA01746wLacerdopolis
25Maria Rita Diedrich0BRA00wCunha Pora
26Murilo Marchetti0BRA00Chapeco
27Pedro Wapler Da Silva0BRA00Maravilha
28Ramon Gabriel Weber Rosa0BRA00Cunha Pora
29Richard Garcia Pinnow0BRA00Seara
30Roberta Djohana Maas4942222712437BRA01745wCunha Pora
31Samuel Coco Pozzebon0BRA00Joacaba
32Tailor W. Moschen0BRA00Sao Lourenco Do Oeste