Circuito Regional Oeste de Xadrez 2018 - 4a Etapa Absoluto - TAÇA SICOOB CREDIAL (Torneio: ID FIDE 193089 / ID CBX 4383/18)

Organizer(s)Clube Enxadrístico Cunhaporense - CEXCUP
FederationBrazil ( BRA )
Tournament directorNascimento, Andre Renato De Oliveira [ID FIDE 2115034]
Chief ArbiterAA Viott, Michel [ID FIDE 22732870]
ArbiterAA Durante, Taina [ID FIDE 2117533]; Vailon, Renato [ID FIDE 22733868]
Time control10 min + 5 seg ou 16 min KO
LocationEsporte Clube Cunha Porã/SC
Rating calculationRating national, Rating international
Date2018/07/14
Rating-Ø1537
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 15.07.2018 05:04:12, Creator/Last Upload: associação mm eventos esportivos

Tournament selection4ª Etapa - Absoluto, 4ª Etapa - Sub08, 4ª Etapa - Sub10, 4ª Etapa - Sub12, 4ª Etapa - Sub14, 4ª Etapa - Sub16
Parameters No tournament details, Link with tournament calendar
Overview for teamARG, BRA
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking after 6 Rounds, Final Ranking crosstable after 6 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6/6 , not paired
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameIDFideIDFEDRtgIRtgNsexTypClub/City
1IMPerdomo Leandro39601109746ARG24602379Concordia
2Quevedo Naissinger Willian311182124211BRA19821994Chapeco
3Massarotto Dieferson Flori302852137933BRA19691835Chapeco
4Prior Marciane37682112493BRA18711867wConcordia
5Lunelli Neuri Antonio108402108151BRA18211927S40Sao Lourenco Do Oeste
6Klein Luan Carlos358302170086BRA16761855U18Concordia
7Schena Arthur422902171686BRA16731939U18Lacerdopolis
8De Giacometti Marcio5489622740660BRA16641823S40Joacaba
9Lazzarin Luiz Henrique373322196620BRA16161896U18Concordia
10Helbing Ivacir65292171082BRA15931792S40Joacaba
11Consoli Anderson Luiz5442422739319BRA14741787Sao Lourenco Do Oeste
12Albiero Marco Antonio Batista431292196654BRA14531916U18Concordia
13Da Silva Daniel Antonio322292150077BRA01837Chapeco
14Milkievicz Da Rocha Mateus388352150158BRA01825Chapecó
15Zottis Ernani5484522740732BRA01813S40Chapeco
16Bernardi Guilherme Affonso2636222742662BRA01811Chapeco
17Guidini Marcelo Neri5444022739327BRA01800Sao Lourenco Do Oeste
18Guidini Joao Matheus Barbieri467472197138BRA01748Cunha Pora
19Zeni Arian Luis5343722733906BRA01747Ajaxi Ita
20De Souza Celio Roberto5558322742697BRA01744Lages
21Benedet Thayna Fernanda56093BRA00wSao Lourenco Do Oeste
22Borges Edson56098BRA00S40Joacaba
23Borges Vinicius Gustavo56099BRA00Joacaba
24Emendorfer Daniel Victor Goncalves56100BRA00Maravilha
25Kercher Pablo Henrique56101BRA00Maravilha
26Loch Salete56102BRA00wS40Cunhatai
27Moslinger Leonardo Rafael56103BRA00Joacaba
28Santuches Maikon Douglas56104BRA00Joacaba
29Trevisan Jonas Strai56105BRA00Maravilha