Festival Interescolar de Xadrez - FIX 2018 - Sub 14 Masculino - Etapa Torre

Last update 19.09.2018 20:02:25, Creator/Last Upload: mearas escola de xadrez

Tournament selectionSub 07 Feminino, Sub 07 Masculino, Sub 09 Feminino, Sub 09 Masculino, Sub 11 Feminino, Sub 11 Masculino, Sub 14 Feminino, Sub 14 Masculino, Sub 18 Misto
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
Overview for teamAVR, BRA, C12, CAD, CAT, CCA, CCI, CDP, CE8, CIM, CIN, CMB, CMM, CSR, DP2, ECA, GAL, GIS, IDI, IDL, ISR, LAC, LDV, LNB, MAC, MEA, MPB, MRT, OLM, ORI, ROG, SES, SGM, XVL
Overview for groupsA, C, DP, DPE, G
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Board PairingsRd.1/6 , not paired
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFEDRtgNClub/City
1Diniz Hugo Sergio CastroCMB1863Colégio Militar De Brasilia
2Roman Marco Antonio AraujoLAC1859La Salle Ac
3Borges Felipe RochaMEA1854Mearas Escola De Xadrez
4Vivan Pedro BandeiraGAL1849Galois
5Cavalcante Pedro Henrique RaderDP21833Colégio Militar Dom Pedro II
6Andrade Adriel Nascimento SantosCCI1825CCI
7Ramos Luis Felipe MesquitaMRT1824Marista
8Dos Santos Joao Gabriel Morbeck Felix LitLAC1817La Salle Ac
9Dos Santos Luccas RodriguesLAC1803La Salle Ac
10Gonçalves Joao Gabriel Silva MartinsLAC1802La Salle Ac
11Almeida Paulo Victor Mendes DeDP21800Colégio Militar Dom Pedro II
12Carvalho Nickolas BernardesDP21800Colégio Militar Dom Pedro II
13Costa Joao Wagner MacedoCMB1800Colégio Militar De Brasilia
14Hamada YukiMAC1800Mackenzie
15Prieto João Julião da Costa Aguiar P.IDI1800Indi
16Santo Bruno Vasconcelos Do EspiritoCSR1800Colégio Seriös
17Silva Leonardo OliveiraGIS1800Ced GISNO
18Tostes Luiz Pedro De OliveiraDP21800Colégio Militar Dom Pedro II
19de Souza Gil Luiz FranciscoCDP1800Colégio Delta de Planaltina
20Do Valle Tarso DiasMEA1799Mearas Escola De Xadrez
21Guimaraes Breno Dos SantosLAC1795La Salle Ac
22De Abreu Bento MendonçaMRT1793Marista
23Lauffer Eduardo Henrique A.CMB1789Colégio Militar De Brasilia
24Ramalho Joao Pedro JulioORI1771Origem
25Andrade Jeziel Nascimento SantosCCI1770CCI
26Moreira Isaac LopesLNB1763La Salle Nb
27Ikijiri Flavio HenriqueOLM1749Olimpo
28Cavalcante Renato KafureIDI1725Indi
29Diniz Rafael FeuMEA1693Mearas Escola De Xadrez
Advertisement