III EDICIÓN ABIERTO ROBERTO GRAU - DEFENSORES DE BANFIELD - FASGBA Ronda 4: viernes 1-06-18, 19 horas - Contactar árbitro por SMS al: 11-6497-2970

Organizer(s)ESCUELA DE AJEDREZ TARRASCH - SUBCOMISIÓN DE AJEDREZ CLUB DEFENSORES DE BANFIELD
FederationArgentina ( ARG )
Tournament directorÁ. R. Licenciado Jorge Oscar Dentone
Chief ArbiterÁ. R. Pablo Lyzymysiuk
ArbiterÁ. R. Licenciado Jorge Oscar Dentone
Time control60 minutos + 30 segundos por jugada ó 90 minutos a finalizar
LocationJ.M.Penna 1.610 esq. R. Peña, Banfield (O.), L. de Zamora, Sur del Gran Bs. As.
Rating calculation-
Date2018/05/04 to 2018/06/08
Rating-Ø1706
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 19.05.2018 13:47:58, Creator/Last Upload: fada – comision tecnica argentina

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters No tournament details, no flags
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Ranking crosstable after Round 3, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4/5 , not paired
Ranking list afterRd.1, Rd.2, Rd.3
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No. NameFideIDFEDRtgRtgIClub/City
1
D'Adamo ClaudioARG18730Club de Ajedrez Colegio San Martín
2
Kovacec EsanislaoARG18730Club de Ajedrez de Quilmes
3
Perrini MiguelARG18370Soc. Italiana de R. E.
4
Salvi José AlbertoARG18140Club S. y D. Defensores de Banfield
5
Dentone Jorge OscarARG17790Club S, y D. Defensores de Banfield
6
Gawel Alfredo JuanARG17560Club Atlético Monte Grande
7
Gutiérrez LeonelARG17260Club Atlético Banfield
8
Kuhn EmilioARG17140Club S. y D. Defensores de Banfield
9
Serrano Morales Manuel AlejandroCHI17000Club S. y D. Defensores de Banfield
10
Grieco FernandoARG16910Club S. y D. Defensores de Banfield
11
Ianzito DaríoARG16760Club Atlético Banfield
12
Sciacca Antonio EduardoARG16520Club de Ajedrez Colegio San Martín
13
Alonso FlorealARG16480Club Atlético Banfield
14
Petraglia Carlos AlbertoARG16430B. P. 1° de Mayo
15
Mastandrea Juan ManuelARG16240Club S. y D. Defensores de Banfield
16
Lyzymysiuk Pablo AdriánARG16020B. P. 1° de Mayo
17
Ruiz MarioARG16020Club S. y D. Defensores de Banfield
18
Galloni Ernesto AdolfoARG16000Club S. y D. Defensores de Banfield
19
Tkaczuk PedroARG16000Club S. y D. Defensores de Banfield