XXXIV - JOGOS ESTUDANTIS MUNICIPAIS - JEM PONTA GROSSA - PR GRUPO FEM 1 T2

Organizer(s)FUNDAÇÃO MUNICIPAL DE ESPORTES
FederationBrazil ( BRA )
Tournament directorIRIK DANILO PINHEIRO KUFF
Chief ArbiterALEXANDRE LUIZ RODRIGUES SILVA
ArbiterWESLLEY BARRETO, LARA MALANOWSKI, MARCELO BARRETO, FLAVIO HENRIQUE DE FREITA, LARISSA LOUISE
Time controlRPD 10 MIN
LocationCLUBE ARHT - ASSOCIAÇÃO RECREATIVA HOMENS DO TRABALHO - PONTA GROSSA - PR
Rating calculation-
Date2018/05/15
Rating-Ø1000
Pairing programSwiss-Manager from Heinz HerzogSwiss-Manager tournamentfile

Last update 17.05.2018 03:11:01, Creator/Last Upload: fexpar- federação de xadrez do paraná

Tournament selectionT1, T2, T3, T4
Parameters No tournament details, Link with tournament calendar
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Final Ranking after 5 Rounds, Final Ranking crosstable after 5 Rounds, Starting rank crosstable
Board PairingsRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5/5 , not paired
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgClub/City
1ANA JULIA MARTINSBRA0ESC MUL HUMBERTO CORDEIRO
2ANA MIKAELA CAMARGO DUBIELBRA0ESC MUL JOSÉ PINTO ROSAS
3BIANCA DE OLIVEIRABRA0ESC SÃO JORGE DE PONTA GROSSA
4BRENDA CAROLINE TULLIOBRA0ESC CAMINHO DO SABER
5CAUANE GABRIELLY WALTMANNBRA0ESC MUL MARIA ELVIRA SCHIMIDT
6EMANUELLY DE LARA NAGINSKIBRA0ESC MUL IVON ZARDO
7ESHILEY MARCELA VIEIRABRA0ESC MUL CYRO MARTINS
8ESTEFANY EIDAM KRUPEKBRA0ESC MUL OTHON MADER
9GABRIELA ANDRADE SILVABRA0ESC MUL SEBASTIÃO SANTOS E SILVA
10ISABELA MELISSA ELIASBRA0ESC SANTA TERESINHA
11JULIA KLOSTER DE PAULABRA0COL ELITE TALES DE MILETO
12LIVIA M. MARGUERITTE DE MARINSBRA0COL INTEGRAÇÃO
13MARIA AUGUSTA SANTOSBRA0COL SAGRADA FAMÍLIA
14MARINA MONTES FERNANDESBRA0FESP NEO MASTER
15MILENA ALVES DOS SANTOSBRA0ESC MUL NELSON PEREIRA JORGE
16NATHALLY JANICKI DA SILVABRA0ESC MUL PAULO GROTT
17SOPHIA EDUARDA G.C. DE OLI.BRA0ESC MUL FELICIO FRANCISQUINY