Torneo Sub-2200 Homenaje a Veteranos de Cordoba 2018

Last update 21.05.2018 10:09:17, Creator/Last Upload: rafael lucena

LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgTypClub/City
1Romero Romero Sebastian2275465SE2167GENTIEMPO Y MENTE
2Moreno Valle Agustin2235862CO2095GENREINA BRILLANTE
3CMInsua Mellado Jose Luis2209705CA2078S50PEÑA AJEDRECISTICA ISLEÑA
4Jimenez De La Torre Jose Antonio2213982CO2062S50REINA BRILLANTE
5Campos Parejo Antonio2203669CO2042S50POSTAL CORDOBES
6Broekman Willem1005154MA2021S65BALCON DE EUROPA
7Diaz Rodriguez Jose Antonio2222442CO2004S50FIGUEROA
8Brazo Gonzalez Manuel32097328CO1988GENLA JUNTA
9Meco Benitez Jose Luis2266369JA1983GENJANDULA
10Exposito Garcia Francisco24567680CO1929S50FIGUEROA
11Ramos Saavedra Mario24576891CO1921U18FIGUEROA
12Gimenez Jimenez Jesus2235579CO1912S50LA JARA-VILLANUEVA
13Castillo Quero Juan Carlos22247769CO1911S50FIGUEROA
14Fernandez Garcia Francisco Jose22246517JA1890S50CD DAMA MORENA
15Lerma Moreno Juan Manuel2274469JA1865S50DAMA MORENA
16Marañon Canton Antonio54511194CO1860S50FIGUEROA
17Galvez Paniagua Rafael2281660CO1839S50RUY LOPEZ LUCENA
18Maldonado Mena German24516422MA1827U12AJEDREZ METRO CLUB
19Maceira Moya Nery3511723CO1825S65ENCICHESS
20Fernandez Calzada Juan Antonio2259125CO1821S65FIGUEROA
21Ruiz Torralbo Juan Miguel24568295CO1769GENPOSTAL CORDOBES
22Aguilar Martin Jorge24522333CO1755U16FIGUEROA
23Sevillano Leal Julio2267810CA1750S50ANFORA-ELECAM
24Aguilar Martin Alberto32097492CO1745U16FIGUEROA
25Morales Segovia Francisco Jose32071710CO1718GENVIRGEN FUENSANTA
26Lorente Serrano Rosa Adela32091982GR1714U14CA MOTRIL
27Cesar Maestre Bernardo24542547CO1713U14POSTAL CORDOBES
28Sanchez Lopez Jesus24500011CO1713U14REINA BRILLANTE
29Salguero Roldan Francisco32067364CA1708S65PA PORTUENSE
30Lovera Escallada Rafael2235714CO1706GENREINA BRILLANTE
31Subirats Delhom Juan2245205JA1688S65ANCLA DECORACION
32Cruz Gomez Jose2235455CO1682S50POSTAL
33Trujillo Morales Jose2281333CO1665S50POSTAL CORDOBES
34Cabillas Martinez Juan Luis54501288CA1625S65RUY LOPEZ CHICLANA
35Sanchez Varo Francisco32021682JA1617S50DAMA MORENA
36Camacho Marin Francisco Javier54550807CO1606U12FIGUEROA
37Berenguer Carvajal Carlos24522350CO1598U14RUY LOPEZ LUCENA
38Sanchez Ciudad Emilio2235994CO1580S50REINA BRILLANTE
39Sanchez Escabias Blas22232222JA1577S65ANCLA DECORACION
40Portero Bravo Aitana32092008AL1558U12INDALO
41Gonzalez Lopez Francisco Jesus24542610CO1556S50FIGUEROA
42Hernandez Tellez Claudia24542393MA1555U12AJEDREZ METRO CLUB
43Verhoeven Rudiger24563013CA1554S65SHAHMAT
44Garcia Lesmes Juan Antonio24568082CO1552GENFIGUEROA
45Moreno Bello Miguel22253912JA1544S65ANCLA DECORACION
46Perez Gracia Adrian22260480CO1537GENVIRGEN FUENSANTA
47Ontiveros Lopez Francisco2235870CO1530S65RUY LOPEZ LUCENA
48Hidalgo Lozano Juan Antonio32094752CO1510GENFIGUEROA
49De Vries Gerardo24522562CO1506S65VIRGEN FUENSANTA
50Muñoz Fijo Jose54563402CO1487S65VIRGEN FUENSANTA
51Ramirez Sanchez Nicolas24516430CO1482U14REINA BRILLANTE
52Millan Ortiz Marta24540072MA1480U18CA VILLA DE ESTEPONA
53Martin Martinez Fernando Rafael54550998CO1469S50REINA BRILLANTE
54Fernandez Checa Manuel32092350JA1468U14CD DAMA MORENA
55Millan Ortiz Francisco Pablo24540080MA1443U14CA VILLA DE ESTEPONA
56Martin Toril Santiago24568198CO1421S65FIGUEROA
57Martin Sanchez Javier54513294CO1406U12REINA BRILLANTE
58Mullor Peña Claudia24560316AL1391U12INDALO
59Herrero Peña Laura54540194CO1347U08POSTAL CORDOBES
60Mullor Cabrera Francisco24574910AL1340GENINDALO
61Aroca Lizana Jose Maria2235315CO1339S65RUY LOPEZ LUCENA
62Ortas Castilla Manuel22288040CO1337S50VIRGEN FUENSANTA
63Tosun Martinez Enrique24558923MA1311U12AJEDREZ METRO CLUB
64Hidalgo Cambas Rafael54550947CO1271GENREINA BRILLANTE
65Gonzalez Fernandez Manuel Jesus24561878MA1259U10MIRAFLORES
66Gonzalez Passas Pedro Rafael24547212CO1257U10REINA BRILLANTE
67Cesar Maestre Eduardo24542555CO1234U10POSTAL CORDOBES
68Checa Avellaneda Jose24567663CO1232S65VIRGEN FUENSANTA
69Hidalgo Arellano Patricio54513260CO1228U14REINA BRILLANTE
70Herrero Nuño Fernando54505330CO1202S50POSTAL CORDOBES
71Camacho Marin Rafael54550815CO1155U10FIGUEROA
72Insua Conesa Enrique24568678CA1149U08PEÑA AJEDRECISTICA ISLEÑA
73Sanchez Lopez Carlos24516180CO1126U12REINA BRILLANTE
74Gutierrez Romero Pablo32096569MA1090U14AJEDREZ METRO CLUB
75Insua Conesa Claudia24541907CA1089U14PEÑA AJEDRECISTICA ISLEÑA
76Hidalgo Arellano Inma54513251CO1087U16REINA BRILLANTE
77Camacho Marin Pedro54563364CO0U08FIGUEROA
78Cruz Gomez Juan Carlos24542563CO0S50POSTAL
79Garcia Lopez Jose Manuel32076975CO0GENVIRGEN FUENSANTA
80Martin Sanchez Elena54513286CO0U10REINA BRILLANTE
81Meco Solis Alba54550564JA0U12JANDULA
82Meco Solis Lucia54550556JA0U12JANDULA
83Paz Garcia Alejandro54505437CO0U10ENCICHESS
84Paz Garcia Sofia54505445CO0U12ENCICHESS
85Rodriguez Mayen Antonio54505500CO0U10FIGUEROA
86Rodriguez Mayen Teo54551056CO0U08FIGUEROA
87Ruiz Llamas HectorCO0U12FIGUEROA