Festival Interescolar de Xadrez - FIX 2018 - Sub 07 Masculino - Etapa Bispo

Организатор (и)Mearas Escola de Xadrez
ФедерацијаBrazil ( BRA )
Директор на турниротMárcio Cerri e Wellington Melo
Главен судија#2193450 NA Wellington
Судија#2193450 NA Wellington
Bedenkzeit15 min
СајтColégio Marista de Brasília - SGAS 608 - Asa Sul
Rating calculationНационален рејтинг
Датум2018/05/19
Просечен рејтинг0
Програма за ждрепкаSwiss-Manager од Heinz Herzogтурнирски податок на Swiss-Manager

последно ажурирање17.04.2018 03:56:05, Creator/Last Upload: mearas escola de xadrez

Избор на турнирSub 07 Feminino, Sub 07 Masculino, Sub 09 Feminino, Sub 09 Masculino, Sub 11 Feminino, Sub 11 Masculino, Sub 14 Feminino, Sub 14 Masculino, Sub 18 Misto
ЛинковиПочетна страна на организаторот, Link tournament to the tournament calendar
Избор на параметри без податоци за турнирот
Преглед за екипата, AVR, BRA, CMB, CSR, IDI, LDV, MEA, SGM, SL2
ЛистиСтартна ранг листа, Список на играчи по азбучен ред, Податоци за федерациите, Партиите и Титулите-статистики, Alphabetical list all groups, Распоред
Префрли во Excel и печатиЛиста за печатење, Експортирај во Excel (.xls), Експортирај во Excel (.xlsx), Префрли во PDF-фајл

Стартна ранг листа

Advertisement