Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Festival Interescolar de Xadrez - FIX 2018 - Sub 07 Feminino - Etapa Bispo

последно ажурирање19.05.2018 21:35:16, Creator/Last Upload: mearas escola de xadrez

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФЕД.РтгНКлуб/Град
1Monteiro Beatrice PedrosoMEA1860Mearas Escola De Xadrez
2Lopes Leticia Zanella ReimbergLDV1850Leonardo Da Vinci
3Passos Ana Julia TorresLAC1838La Salle Ac
4Vince Isabela SchmidtLDV1826Leonardo Da Vinci
5Nogueira Leticia CavalcanteLDV1814Leonardo Da Vinci
6Faber Bruna CarvalhoLDV1813Leonardo Da Vinci
7Brandini Isabela TerraMEA1803Mearas Escola De Xadrez
8Paulo Laura B. M.LDV1801Leonardo Da Vinci
9Da Silva Maria Clara QueirozMRT1800Marista
10Juras Sofia Klein Levy MartinsMRT1800Marista
11Werner Julia BarrosLDV1800Leonardo Da Vinci
12Fatureto Sara Nava MonteiroLDV1798Leonardo Da Vinci
13Fatureto Gabriela Nava MonteiroLDV1788Leonardo Da Vinci
14Fonseca Marcela Azevedo NunesSGM1788Sigma
15Castro Nathalia MartinsORI1774Origem
16Soares Laura DiasLDV1774Leonardo Da Vinci
17De Oliveira Beatriz CarvalhoMEA1767Mearas Escola De Xadrez
18Fatureto Ester Nava MonteiroLDV1761Leonardo Da Vinci