Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Srednjobanatski okrug 2017/18. M2

последно ажурирање21.04.2018 18:40:42, Creator/Last Upload: sahovski savez vojvodine

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
6Jokić AleksaSRB1000OŠ "Đura Jakšić" Zrenjanin
8Virag MatejaSRB1000OŠ "Đorđe Joanović" Novo Miloševo
4Ždrnja VukašinSRB1000OŠ "Đura Jakšić" Srpska Crnja
1Ćirin MihajloSRB990OŠ "Đura Jakšić" Srpska Crnja
5Cucić MarkoSRB990OŠ "Đorđe Joanović" Novo Miloševo
2Tešić MilošSRB990OŠ "Dositej Obradović" Zrenjanin
3Laković AleksandarSRB980OŠ "Đura Jakšić" Srpska Crnja
7Rajčević MihajloSRB980OŠ "Bratstvo" Aradac
Advertisement