Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

JUDUCA Panama 2018 torneo x quipos Femenino

последно ажурирање20.04.2018 20:35:38, Creator/Last Upload: pepecarrillo

Пласман со партии

Рк.Екипа1a1b2a2b3a3b4a4b ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1Universidad de Costa Rica *  * 23441118,00
2Universidad Estatal a Distancia2 *  * 334917,00
3Universidad Nacional Autonoma de Hondura111 *  * 3411,00
4Universidad Pedagogica Nacional Francisc000½1½ *  * 02,00

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints