Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Kendirya Vidyalaya Regional Meet 2018 Under-19 Boys

последно ажурирање17.04.2018 09:12:21, Creator/Last Upload: mount chess academy

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Anantha Krishna Nayak25668153IND1333
2Ashuthosh Srivatsa46698191IND1263
3Chandrashekar K M46651608IND1117
4P K Shriram46652469IND1116
5A Sai GaneshIND0
6Akash SilIND0
7Basavaraj A SIND0
8ChairathIND0
9Md IsmailIND0
10P EshwarIND0
11Shashank PIND0
12Srihari KIND0
13VishalIND0