Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

CLUB DE AJEDREZ CHILE - IRT 3RA ESCALERILLA 2018

последно ажурирање27.04.2018 02:16:15, Creator/Last Upload: federacion nacional de ajedrez de chile

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1TORO IBACETA Fabian3408078CHI1549Club De Ajedrez Cepa Viña Del
2BACHMAN AGUILAR Felipe Ignacio3417204CHI1525Club De Ajedrez Chiloe
3AHUMADA CANDIA Leonardo3439518CHI1513Club De Ajedrez La Florida
4LEY POLANCO Chihon3444082CHI1484Club De Ajedrez Chile
5SARIEGO GARCIA Manuel Alejandro3427455CHI1483Club De Ajedrez Recoleta
6ROMERO ROZAS Pablo3432904CHI1367Club De Ajedrez La Florida
7ECHEVERRIA FAUNDEZ Juan Carlos3422534CHI1294Club De Ajedrez Chile
8VALDEBENITO MONTOYA Dylan3445364CHI1241Club De Ajedrez Chile
9BUSTAMANTE RAMIREZ JorgeCHI1201Maestranza Central
10MUNOZ RAMOS Christopher3439615CHI1097Club De Ajedrez La Florida
11ORTIZ URRA Ignacio Esteban3433730CHI1087Club De Ajedrez La Florida
12GUTIERREZ CACERES Isaias3434940CHI1061Area V
13FIGUEROA CANAS Francisco3418561CHI0Club de Ajedrez GM Cifuentes de Doñ
14HERRERA MOLINA OscarCHI0Clun de Ajedrez Chile
15MACIAS ARAYA JavierCHI0Club De Ajedrez Chile