Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

VIII Copa de Ajedrez por Equipos Cultura AFA 2018 - Categoria Sub-18 14 de Abril en JJ Urquiza

последно ажурирање17.04.2018 02:53:05, Creator/Last Upload: ai leandro plotinsky-www.ventajedrez.com

Пласман со партии

Рк.Екипа1234567 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1JJ URQUIZA DE CASEROS JUVENIL * 333331217,50
2ACASSUSO0 * 21333812,00
3JJ URQUIZA DE CASEROS INFANTIL01 * 2232810,02
4JJ URQUIZA DE CASEROS PROMOCIONAL021 * 223810,00
5VILLA DALMINE0011 * 2246,00
6BOCA JUNIORS00011 * 224,00
7TALLERES DE REMEDIOS DE ESCALADA½01011 * 03,50

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints