Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Club Argentino de Ajedrez - 3er ITT Magistral 113º Aniversario 19 al 26 de Abril (Norma de IM)

последно ажурирање27.04.2018 04:35:05, Creator/Last Upload: fada – comision tecnica argentina

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
5
IMSaldano Dayer Horacio103411ESP2424
6
IMDolezal Cristian103560ARG2411
8
IMBenedetti Julio172545ARG2335
4
FMSpata German113026ARG2323
7
FMCuevas Alex114260ARG2303
10
FMFell Sebastian116777ARG2301
3
FMVaracalli Francisco139327ARG2285
9
Ocantos Manuel170925LUX2171
1
Alarcon Careaga Gustavo3411915CHI2134
2
Perez Andres Eloy3905209VEN2069