Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

39. Turnaj sachovych nadeji - Pobeskydi Open - 39. Chess talents tournament - Pobeskydi Open

Last update 02.04.2018 12:35:24, Creator/Last Upload: czech republic licence 34

Starting rank

No. NameFEDRtgIsexTypClub/City
1
GMPlát VojtěchCZE2560ŠK JOLY Lysá nad Labem
2
Mikeš JanCZE2332SK Podlužan Prušánky z.s.
3
Swicarz MaciejPOL2301Polonia Wroclav
4
FMRabatin JakubCZE2285Beskydská šachová škola z.s.
5
Molnár ErnöSVK2264Komarnanský ŠC Komárno
6
FMMatras OndřejCZE2248TJ Praha-Pankrác
7
Baňas KamilSVK2242SK Modra
8
Kratochvíl VítCZE2239TJ Náměšť n/Oslavou
9
Jakab BélaSVK2228U18Komarnanský ŠC Komárno
10
Štěpán PatrikCZE2226Beskydská šachová škola z.s.
11
FMFederič JozefSVK2220SK Modra
12
Walek PetrCZE2214ŠK Caissa Třebíč z.s.
13
Seddaoui YamineALG2153Bejaia Chess Association
14
Turčan RichardSVK2146U18SK Veža CVC Banská Bystrica
15
Skalický TomášCZE2138Klub šachistů Říčany 1925
16
Pilch RomanCZE2134TŽ Třinec
17
WIMLeite Oralová CatarinaPOR2134wSK Sigmia Olomouc
18
Shukan AlexanderRUS2119
19
Ludvík TomášCZE2115U182222 ŠK Polabiny, z.s.
20
Hánl FrantišekCZE2110Klub šachistů Říčany 1925
21
FMShilov SergejUKR2106S60
22
Hradecký IvoCZE2097TJ Spartak Vlašim
23
Černý DavidCZE2090U182222 ŠK Polabiny, z.s.
24
Kuchař MatějCZE2089U18Beskydská šachová škola z.s.
25
Voříšek JakubCZE2083U18TJ Spartak Vlašim
26
Havelka OndřejCZE2071U18Interchess z.s.
27
Švanda OndřejCZE2057U18TJ Štefanydes Polička
28
Mičulka PetrCZE2048TJ Náměšť n/Oslavou
29
Sucharda DavidCZE2047ŠK AD Jičín
30
Gnojek PetrCZE2018U18Beskydská šachová škola z.s.
31
Hrbek ŠtěpánCZE2018U18Interchess z.s.
32
Mruškovič RadoslavSVK2004SK Modra
33
Valenčík JozefCZE1997TJ Slovan Havířov
34
Mrazík TomášCZE1955Spartak Velké Meziříčí
35
Horák JanCZE1950U18Region Panda, z.s.
36
Stonawski IgorCZE1943Slavoj Český Těšín
37
Tomčíková DominikaSVK1910wU18TJ Slovan Rajecké Teplice
38
Kozák PavelCZE1895SK Řetězárna
39
Richterová JulieCZE1877wU18SK Baník Ratíškovice
40
Dylag EmiliaPOL1872wU18
41
Popovič MartinSVK1867U18TJ Slavia Košice
42
Antal JakubSVK1845U18TJ Slavia Košice
43
Laurincová KristýnaCZE1825wU18Beskydská šachová škola z.s.
44
Dvořáček FilipCZE1824SK Podlužan Prušánky z.s.
45
Sadzikowski MarianPOL1821UKS SP 8 Chrzanów
46
Červeň PeterSVK1802TJ Slavia Caissa Čadca
47
Rychlík ZdeněkCZE1789S60SK Řetězárna
48
Meers HubertPOL1784U18Klub Hetman Koronny Trzebinia
49
Pyzio AmeliaPOL1780wU18UKS SP 8 Chrzanów
50
Zemková KláraCZE1761wInterchess z.s.
51
Wieczorek MikolajPOL1761U18
52
Kondula DominikCZE1757ŠK Slavoj Poruba
53
Vilímová JulieCZE1751wU18Klub šachistů Říčany 1925
54
Hampel RudolfCZE1740TJ Kobylisy
55
Halacz MartinCZE1738Tatra Kopřivnice
56
Pekárek AlešCZE1718U18SK Slavia Orlová
57
Rosenbaumová LeaCZE1692wU182222 ŠK Polabiny, z.s.
58
Pokorná JanaCZE1688wSokol Buštěhrad
59
Mach PetrCZE1681TJ Kobylisy
60
Sysala StanislavCZE1679S60Beskydská šachová škola z.s.
61
Nisztuk MichalPOL1679S60
62
Jiroušek TadeášCZE1672U18Klub šachistů Říčany 1925
63
Kišon JánSVK1661SK Modra
64
Tomčíková ZuzanaSVK1658wU18TJ Slovan Rajecké Teplice
65
Simon LukášCZE1640TJ Kralupy nad Vltavou
66
Rejniak ZuzannaPOL1630wU18UKS Czternastka
67
Dlasek JanSVK1629ŠK Soľ
68
WCMStarosta MartynaPOL1607wU18
69
Zlámaná AnnaCZE1605wU18TJ Spartak Vlašim
70
Hladký TadeášCZE1592U18ŠK Lokomotiva Brno, z.s.
71
Čisárik PavolSVK1590S60TJ Slavia PU Prešov
72
Rychtecký PavelCZE1543S60ŠK Teplárna Praha-Malešice
73
Opěla RadekCZE1531U18Interchess z.s.
74
Mrmus PavolSVK1523TJ Slavia Caissa Čadca
75
Hayrumyan ArturARM1504Armenia
76
Halhoul AdamPOL1450U18
77
Fizer MarekCZE1434U18Interchess z.s.
78
Hladký JiříCZE1402ŠK Lokomotiva Brno, z.s.
79
CMSmietanska WiktoriaPOL1366wU18Polonia Wroclav
80
Zemenová VeronikaCZE1277wU18Klub šachistů Říčany 1925
81
Richterová NatašaCZE1253wSK Baník Ratíškovice
82
Dawgiel BartoszPOL1223U18
83
Rejniak WojciechPOL1206UKS Czternastka
84
Ostrowski MichalPOL1199
85
Sovány AttilaCZE0TJ Neratovice
86
Day TimothyCZE0Unichess
87
Zmelty DavidCZE0Beskydská šachová škola z.s.
88
Bužek PřemyslCZE0Beskydská šachová škola z.s.