Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Tbilisi U-7 Open

последно ажурирање17.03.2018 12:41:38, Creator/Last Upload: georgian chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Adeishvili LukaGEO0
2Arzyan LileGEO0
3Chakhaia SabaGEO0
4Dzidziguri SandroGEO0
5Getia GiorgiGEO0
6Glavatski IvaneGEO0
7Jalaghonia GiorgiGEO0
8Jinikashvili NikolozGEO0
9Khetsadze NodarGEO0
10Kviriashvili AndriaGEO0
11Mamardashvili EleneGEO0
12Mdinaradze Reuven-LioriGEO0
13Pantsulaia AndriaGEO0
14Pipia GiorgiGEO0
15Shamatava NikolozGEO0
16Shamugia NinoGEO0
17Sharukhia AlexandreGEO0
18Sherazadishvili NinoGEO0
19Simonyan AlexandreGEO0
20Sutiashvili LazareGEO0
21Tevzadze GiorgiGEO0
22Tsitelashvili NikolozGEO0
23Ukleba ZurabGEO0
24Ukleba AndriaGEO0
25Zviadadze ArchilGEO0