Latgale Spring Cup chess blitz-2018

Last update 18.04.2018 20:54:13, Creator/Last Upload: riga chess federation

Tournament selectionA, B, C, Blitz
LinksOfficial Homepage of the Organizer, Link with tournament calendar
Parameters Show tournament details, show flags
Overview for teamBLR, EST, LAT, UKR
ListsStarting rank, Alphabetical list, Statistics, Alphabetical list all groups, Playing schedule
Excel and PrintPrint list, Export to Excel (.xls), Export to Excel (.xlsx), Export to PDF-File

Starting rank

No.NameFideIDFEDRtgsexTypClub/City
1FMKononenko Dmitry14113538UKR2286Orsha
2MKAndrejevs Arvids11602708LAT2266Daugavpils
3WGMEidelson Rakhil13500210BLR2129wS50Vitebsk
4MKZhukov Nikolai13505653BLR2009S50Orsha
5MKBury Gleb M13519131BLR1999Minsk
6MKKlachkou Tsimafei13508717BLR1979U20Minsk
7MKObolonin Filipp4505549EST1969Tallinn
8CMNavumenka Mikhei13514075BLR1955U12Orsha
9MKSarbay Aleksandr13504045BLR1907S50Vitebsk
10CMSilich Yahor13513656BLR1889U12Vitebsk
11MKAlipovs Anatoljs11602392LAT1876S50Rīga
12IPavlytchev Mikhail13522922BLR1790S65Minsk
13IDombrovska Stefanija11605030LAT1774wS50Daugavpils
14ILeonova Ameliya13512730BLR1675wU16Vitebk
15IPredkels Pavels11614030LAT1654Daugavpils
16IKuleba Ivan13513680BLR1578U12Minsk
17ITolmacevs Artjoms11617519LAT1541U10Rīgas Šaha skola
18ILahs Einars11606797LAT1529U14Rīgas Šaha skola
19ILeitans Daniels11608455LAT1527U14Daugavpils
20IKlachkou Platon13514180BLR1481U12Minsk
21IMjatezs Ivans11609192LAT1478U12Rīgas Šaha skola
22IMacuks Timofejs11618272LAT1442U10Daugavpils
23IMakarau Yauheni13512676BLR1381U14Minsk
24IFrancs Marats11615451LAT1377U10Olaine
25ISheleg Pavel13516680BLR1374U12Minsk
26IINavumenka Makar13520814BLR1359U08Orsha
27IIBurak Vyacheslav13517953BLR1331U10Minsk
28ITaraikovski Mikhail13513338BLR1310U16Minsk
29IKarasevics Aleksandrs11616776LAT1293U10Rīgas Šaha skola
30IAleidzans Vadims11617608LAT1290U10Rīgas Šaha skola
31IKazmerika Anna11611987LAT1270wU14Rēzeknes BJSS
32IVialitchanka Mikalai13513710BLR1252U12Minsk
33IShcherbina Roman13513958BLR1251U12Minsk
34IISpirkova Marija11615680LAT1249wU12ARChess club/A. Raudive
35IRupais Gustavs11614854LAT1230U10Rīgas Šaha skola
36IIMaklakova Naomi11617748LAT1163wU08Rīgas Šaha skola
37IIPrudnikovs Stefans11613718LAT1127U10Rīgas Šaha skola
38IIVjaters Jaromirs11619880LAT1108U10Daugavpils
39IIZubova Polina11615753LAT1088wU10Rīgas Šaha skola/Borisovs
40IIJakubsevicus Raimonds11619929LAT1000U10Daugavpils
41IZubova Darja11611014LAT0wU12Rīgas Šaha skola/Borisovs
42IIAndrejeva Jekaterina11618426LAT0wU12Daugavpils
43IIBeuziuk Anastasiya13521861BLR0wU12Minsk
44IIGinko Aleksandrs11619848LAT0U08Daugavpils
45IISemjonovs Milans11616210LAT0U12Daugavpils
46IIVasiljeva Sofija11622067LAT0wU10Daugavpils
Advertisement