Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

VII Liga Escolar Malagueña. Torneo La Goleta

последно ажурирање17.03.2018 12:50:07, Creator/Last Upload: rubio doblas, javier

Стартна ранг листа

Бр.ИмеРтгИТипКлуб/Град
1Alonso Lechuga Jesus Antonio1368U12Olivos
2Peña Rodriguez Victor1359U16Manantiales
3Peña Rodriguez Alvaro1332U16Manantiales
4Villalobos Ruiz Pablo1282U12Churriana
5Gaspar Pablos Miguel1274U10Manantiales
6Merida Carrion Alejandro1257U16Miraflores
7Gomez Arce Alejandro1239U12Fuengirola
8Millan Parraga Alejandro1235U12Manantiales
9Llamas Garcia Ruben1220U12Manantiales
10Portales Fernandez Alvaro1209U16Manantiales
11Portales Fernandez Victor1207U10Manantiales
12Castillo Nuñez Juan Jose1202U16Manuel Fernandez
13Valenzuela Cerezo Miguel1192U16
14Rando Alcala Rafael1189U12Olivos
15Valenzuela Jimenez Hugo1180U16
16Bedrossian Ramos Nicolas1170U12Maristas
17De Abrisqueta Betancourt Asier1170U10La Goleta
18Casado Fajardo Yago1165U12Julio Caro Baroja
19Villalba Rosas Jorge1128U10La Goleta
20Mingorance Cruz Jesus Maria1127U12Cerrado De Calderon
21Macias Arquillo Jose1116U12Miraflores
22Alaejos Sanchez Antonio1105U16Manantiales
23Rando Alcala David1103U10Olivos
24Padilla Carmona Hector1101U10Puertosol
25Ureña Torres Jose Antonio1096U10Olivos
26Romillo Curiel Iñaki1091U12Julio Caro Baroja
27Cervantes Paez Miguel1082U12Rincon De La Victoria
28Velasco Perez De La Blanca Javier1081U12Puertosol
29Ranea Palomino Adrian1080U16Miraflores
30Veloso Anaya Angel1079U12Miraflores
31Fernandez Olalla Mario1078U12Miraflores
32Montero Martin Zoilo1073U10Cerrado De Calderon
33Moncayo Boj Alvaro1072U10Torrequebrada
34Tejero Peralta Jesus1069U12Manantiales
35Barrientos Irrazabal Hugo1066U12Rincon De La Victoria
36Alaejos Sanchez Miguel1062U12Manantiales
37Torres Lopez Jaime1062U10Olivos
38Alarcon Gonzalez Mario1047U08Manuel Fernandez
39Cabezuelo Gil Alex1040U10Paulo Freire
40De Los Riscos Fuentes Hector Manuel1039U16Manuel Fernandez
41Rando Alcala Jose Luis1035U10Olivos
42Gaspar Pablos Manuel1029U08Manantiales
43Tejero Peralta David1029U12Manantiales
44Mata Pardo Sergio1027U10Asa
45Jimenez Gonzalez Azael1026U12Manantiales
46Sanchez Lechuga Miguel1024U10Miraflores
47Garcia Benitez Fernando Al.1018U12Asa
48Leon Fite Ignacio1017U10Asa
49Sanchez Perez Adrian1009U10Manantiales
50Jaime Del Rio Marco1004U08Miraflores
51Acedo Amaya Adrian1000U08Ciudad de Jaen
52Angel Lara Iker1000U08Ciudad de Jaen
53Bellido Planas Hugo1000U08Olivos
54Gonzalez Olmo Mario1000Olivos
55Hijano Garcia Pablo1000U08Puertosol
56Muñoz Arroyo Adriana Maria1000U12Fuengirola
57Muñoz Arroyo Tomas1000U08Fuengirola
58Navas Aranda Carlos1000U1Atabal
59Quevedo Garcia Elena1000U10Ciudad de Jaen
60Rey Vargas Alejandro1000U08Atabal
61Rodriguez Nuñez Alvaro1000U08Olivos
62Ruiz Muñoz Ruben1000U12Divino Pastor
63Sanchez Aranda Mario1000U12
64Tejero Burgos Rodrigo1000U12Atabal
65Torres Postigo Pedro1000U10Atabal
66Vega Puertas Gonzalo1000U08Atabal
67Gonzalez Lopez Miguel997U10Olivos
68Sevilla Gonzalez Adrian987U10El Monte
69Cardenas Gutierrez Daniel985U08Churriana
70Mazzarda Durillo Carlos984U08Manantiales
71Fernandez-Lomana Brasa Javier983U08Olivos
72Muñoz Muñoz Cristobal982U12Miraflores
73Alonso Lechuga Angela Maria974U10Olivos
74Millan Vela Oliver973U08Manantiales
75Garcia Zalabardo Rafael971U08Olivos
76Gomez Garcia Marcos970U08Puertosol
77Leon Fite Hugo967U12Asa
78Jimenez Gonzalez Jose Fco.966U16Manantiales
79Gonzalez Lopez Javier965U08Olivos
80Diaz Ceron Cristian963U12Atabal
81Del Valle Zamora Fernando962U08Olivos
82Garcia Antunez Eric953U08Olivos
83Walter Edward949U08Olivos
84Bedrossian Ramos Daniel947U10Maristas
85Guerrero Rodriguez Iago941U10Asa
86Garcia Ordoñez Angel934U16Olivos
87Levoyer Romo Alejandro928U10Divino Pastor
88Ortiz Amoros Javier916U08Maristas
89Ferrando Maderna Pablo914U08Puertosol
90Muñoz del Paso Hugo913U10Olivos
91Harvey Guerrero Luka909U08Maristas
92Gamez Folde Dario885U10Chesscuela
93Gonzalez Sanchez Julio881U08Olivos
94Sanchez Lechuga Alberto875U08Miraflores
95Gonzalez Sanchez Mario870U08Olivos
96Padilla Carmona Natalio868U08Puertosol
97Simon Fernandez Monica861U08Manantiales
98Castillero Martinez Almudena845U10Asa
99Guerrero Rodriguez Viggo826U08Asa
100Diaz Ceron Nicolas674U08Atabal
Advertisement