Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campeonato Nacional de Veteranos (+50) 2017/2018

последно ажурирање28.03.2018 17:58:53, Creator/Last Upload: portuguese chess federation (licence 22)

Стартна ранг листа

Бр. ИмеИДФидеИДФЕД.РтгИполТипСк.Клуб/Град
1
GMFernandes Antonio2361900021POR2423S50Axportugal /Atlantidiagonal
2
NMCarneiro Carlos48481900170POR2121S50Axportugal /Atlantidiagonal
3
NMFernandes Alberto Manuel2371900277POR2089S50Clube Edp - Lisboa
4
Almeida Manuel Da Silva1381902962POR2050S50Clube Edp - Lisboa
5
NMMorais Vitor Mestre10891900552POR1994S50Clube Edp - Lisboa
6
Tavares Antonio A Pomares55181903934POR1964S50C Operário Desportivo
7
Palhais Custodio Manuel10611940880POR1775S50Ateneu De Montijo
8
Dias Jose De Oliveira Gaspar52761923943POR1680S50Cine Clube Torres Novas
9
Morais Mario Martins Freitas7591959506POR1634S50Aa Coimbra
10
Martins Domingos Antonio378181947389POR1254S50G D Ramiro Jose
11
Maissa Susana Flora Cesana377461954202POR1160wS50Estrelas S. João Brito
12
Pereira Joaquim De Almeida22501956191POR0S50Cx-Ugtv