Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Latvian Youth Chess Championship B-16 2018

последно ажурирање16.03.2018 12:36:07, Creator/Last Upload: savieniba

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
2NMSemjonovs Ilja11604263LAT2233Rīga
4MKJazdanovs Aleksandrs11604492LAT2227S. Kļimakovs
10MKBekasovs Rihards11606029LAT2061Rīgas Šaha skola/T. Voronova
8MKSolomka Nikita11608862LAT1930Rīga
5MKAntonivs Vladislavs11604484LAT1904Rīgas Šaha skola/Diāna Matisone
6MKPetrovs Jaroslavs11604379LAT1893Rīga
3MKGolubovskis Maksims11608528LAT1867Rīgas Šaha skola/A. Smirnovs
9IAlainis Artis11609095LAT1706Rīgas Šaha skola/A. Stašāns
1IAizstrauts Arturs11606835LAT1585Rīgas Šaha skola/V. Putka
7IFomins Artemijs11607360LAT1324Rīgas Šaha skola/A. Smirnovs
Advertisement