Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Latvian Youth Chess Championship B-14 2018

последно ажурирање16.03.2018 13:57:26, Creator/Last Upload: savieniba

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
9MKHorobrijs Daniils11604239LAT1866Daugavpils/Daugava Chess
7IFridensteins-Bridins Atis11608960LAT1591Rīgas Šaha skola/E. Ungurs
5IBogdanovics Kirills11608064LAT1488Rīgas Šaha skola/Diāna Matisone
3IKrastins Arturs11607343LAT1456Jēkabpils sporta skola/G. Pušmucāns
6IVissarionovs Artjoms11604956LAT1439Rīgas Šaha skola/T. Voronova
10ILeonovs Jegors11607289LAT1420Daugavpils/Daugava Chess
2IFilipovs Jevgenijs11608820LAT1410Rīgas Šaha skola/T. Voronova
4IBurenkovs Artjoms11611596LAT1402BJC Daugmale/P. Ni
8ILeitans Daniels11608455LAT1316Daugavpils Šaha klubs/S. Krivihs
1ISvecs Marks11609222LAT1000Rīgas Šaha skola/L. Borisovs
Advertisement