Note: To reduce the server load by daily scanning of all links (daily 100.000 sites and more) by search engines like Google, Yahoo and Co, all links for tournaments older than 2 weeks (end-date) are shown after clicking the following button:

Budapesti Ifjúsági CsB Amatőr osztály tavasz

Last update 24.03.2018 12:56:03, Creator: tamas gyomber,Last Upload: gergaczd

Team-Pairings of all rounds

Round 1 on 2018/02/17 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Aquaréna KSC  Palota Sakk III4:0
2  BEAC  MTK Budapest I0:4
3  Sárkány DSE III  Lauder III4:0
4  Lauder IV  Lauder I0:4
5  Palota Sakk II  Mattolda SSC II4:0
6  Mattolda SSC III  Pénzügyőr SE:
7  HÜSI SC  Óbudai SI II½:
8  Óbudai SI III  Csepeli TK I:
9  Óbudai SI I  Óbudai SI IV3:1
10  Óbudai SI V  Lauder II1:3
11  Bocskai-Barcza  Sárkány DSE IV0:4
12  Sirály SE I  Újpesti KSE I1:3
13  Lázár Ervin Iskola  Sirály SE II4:0
14  Újpesti KSE II  Mattolda SSC I1:3
15  MTK Budapest II  Fodros Iskola0:4
16  Losonci Iskola  Gyömrő2:2
17  Pomáz I  Nagy László Iskola I1:3
18  Nagy László Iskola II  Vasas SC1:3
19  SENSE  Nagy László Iskola III1:3
20  Pomáz II  Csepeli TK II2:2
21  Tabáni Spartacus  Szentendre I3:1
22  Szentendre II  bye2:
Round 2 on 2018/02/17 at 11:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Sárkány DSE IV  Aquaréna KSC0:4
2  MTK Budapest I  Palota Sakk II2:2
3  Fodros Iskola  Sárkány DSE III1:3
4  Lauder I  Lázár Ervin Iskola4:0
5  Óbudai SI II  Óbudai SI I:
6  Lauder II  Vasas SC½:
7  Újpesti KSE I  Tabáni Spartacus4:0
8  Mattolda SSC I  Nagy László Iskola I1:3
9  Nagy László Iskola III  Óbudai SI III2:2
10  Pénzügyőr SE  Losonci Iskola2:2
11  Gyömrő  Pomáz II3:1
12  Csepeli TK II  Szentendre II4:0
13  Csepeli TK I  Mattolda SSC III4:0
14  Sirály SE I  Pomáz I2:2
15  Újpesti KSE II  SENSE:
16  Óbudai SI IV  Nagy László Iskola II4:0
17  Szentendre I  Óbudai SI V½:
18  Palota Sakk III  HÜSI SC0:4
19  Lauder III  Bocskai-Barcza0:4
20  Mattolda SSC II  MTK Budapest II:½
21  Sirály SE II  BEAC:
22  Lauder IV  bye2:
Round 3 on 2018/02/17 at 12:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Aquaréna KSC  Lauder I3:1
2  Sárkány DSE III  Újpesti KSE I½:
3  Vasas SC  MTK Budapest I0:4
4  Palota Sakk II  Óbudai SI II2:2
5  Nagy László Iskola I  Csepeli TK II3:1
6  Gyömrő  Csepeli TK I2:2
7  Nagy László Iskola III  Óbudai SI IV1:3
8  HÜSI SC  Fodros Iskola4:0
9  Óbudai SI III  Pénzügyőr SE2:2
10  Óbudai SI I  Óbudai SI V:½
11  Bocskai-Barcza  Mattolda SSC I:
12  Lázár Ervin Iskola  Sárkány DSE IV3:1
13  Losonci Iskola  Lauder II2:2
14  Mattolda SSC II  Újpesti KSE II:
15  Pomáz I  Pomáz II4:0
16  Tabáni Spartacus  Sirály SE I2:2
17  SENSE  BEAC1:3
18  Szentendre II  Lauder IV:
19  Mattolda SSC III  Sirály SE II0:4
20  Nagy László Iskola II  Szentendre I2:2
21  MTK Budapest II  Lauder III4:0
22  Palota Sakk III  bye2:
Round 4 on 2018/03/03 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Újpesti KSE I  Aquaréna KSC0:4
2  MTK Budapest I  Lauder I:
3  Nagy László Iskola I  HÜSI SC1:3
4  Óbudai SI I  Palota Sakk II:
5  Óbudai SI II  Óbudai SI IV3:1
6  Csepeli TK I  Sárkány DSE III2:2
7  Pomáz I  Lázár Ervin Iskola2:2
8  Csepeli TK II  Gyömrő2:2
9  Pénzügyőr SE  Bocskai-Barcza0F:4F
10  Vasas SC  Óbudai SI III2:2
11  Losonci Iskola  Nagy László Iskola III3:1
12  BEAC  Újpesti KSE II:
13  Lauder II  Mattolda SSC I3:1
14  Sirály SE II  Tabáni Spartacus0:4
15  Fodros Iskola  Mattolda SSC II2:2
16  Óbudai SI V  Sirály SE I0F:4F
17  Sárkány DSE IV  MTK Budapest II1:3
18  Szentendre I  Szentendre II4:0
19  Lauder IV  Nagy László Iskola II4F:0F
20  Pomáz II  SENSE1:3
21  Palota Sakk III  Mattolda SSC III3:1
22  Lauder III  bye2:
Round 5 on 2018/03/03 at 11:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Aquaréna KSC  MTK Budapest I2:2
2  Lauder I  HÜSI SC4:0
3  Óbudai SI II  Bocskai-Barcza:
4  Palota Sakk II  Újpesti KSE I:
5  Sárkány DSE III  Nagy László Iskola I3:1
6  Csepeli TK I  Óbudai SI I:
7  Lázár Ervin Iskola  Losonci Iskola3:1
8  Gyömrő  Sirály SE I:
9  Tabáni Spartacus  Pomáz I0:4
10  Óbudai SI IV  Csepeli TK II2:2
11  Óbudai SI III  Lauder II3:1
12  BEAC  Vasas SC1:3
13  Újpesti KSE II  MTK Budapest II1:3
14  Lauder IV  Szentendre I4:0
15  Nagy László Iskola III  Fodros Iskola2:2
16  Mattolda SSC I  Mattolda SSC II4:0
17  SENSE  Sárkány DSE IV:
18  Sirály SE II  Palota Sakk III1:3
19  Szentendre II  Pomáz II1:3
20  Lauder III  Nagy László Iskola II4:0
21  Mattolda SSC III  bye2:
22  Pénzügyőr SE  not paired:
23  Óbudai SI V  not paired:
Round 6 on 2018/03/03 at 12:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Bocskai-Barcza  Aquaréna KSC0:4
2  Újpesti KSE I  Lauder I2:2
3  MTK Budapest I  Pomáz I2:2
4  Sárkány DSE III  Óbudai SI II1:3
5  Palota Sakk II  Csepeli TK I4:0
6  Lázár Ervin Iskola  Gyömrő3:1
7  HÜSI SC  Óbudai SI III2:2
8  Vasas SC  Lauder IV4:0
9  Csepeli TK II  Óbudai SI I1:3
10  Nagy László Iskola I  Óbudai SI IV2:2
11  MTK Budapest II  Mattolda SSC I1:3
12  Sirály SE I  Losonci Iskola:½
13  Lauder II  Tabáni Spartacus3:1
14  Fodros Iskola  BEAC3:1
15  Sárkány DSE IV  Újpesti KSE II3:1
16  Szentendre I  SENSE1:3
17  Mattolda SSC II  Palota Sakk III1:3
18  Pomáz II  Sirály SE II:
19  Szentendre II  Lauder III1:3
20  Nagy László Iskola II  Mattolda SSC III4:0
21  Pénzügyőr SE  not paired:
22  Óbudai SI V  not paired:
23  Nagy László Iskola III  not paired:
Round 7 on 2018/03/24 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Aquaréna KSC  Palota Sakk II1:3
2  Lauder I  Vasas SC3:1
3  Óbudai SI II  MTK Budapest I:
4  Pomáz I  Újpesti KSE I:
5  Óbudai SI I  Lázár Ervin Iskola3:1
6  Óbudai SI III  Sirály SE I2:2
7  Mattolda SSC I  Sárkány DSE III4:0
8  Óbudai SI IV  HÜSI SC3:1
9  Nagy László Iskola I  Bocskai-Barcza1:3
10  Gyömrő  Lauder II:
11  Csepeli TK I  Csepeli TK II:½
12  Lauder IV  Fodros Iskola1:3
13  SENSE  MTK Budapest II2:2
14  Losonci Iskola  Sárkány DSE IV2:2
15  Tabáni Spartacus  BEAC2:2
16  Palota Sakk III  Újpesti KSE II1:3
17  Lauder III  Nagy László Iskola III2:2
18  Sirály SE II  Szentendre I1:3
19  Mattolda SSC II  Pomáz II3F:0F
20  Mattolda SSC III  Szentendre II1:3
21  Pénzügyőr SE  Nagy László Iskola II:
22  Óbudai SI V  not paired:
Round 8 on 2018/03/24 at 11:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Aquaréna KSC  Óbudai SI II2:2
2  Lauder I  Palota Sakk II3:1
3  Mattolda SSC I  Pomáz I2:2
4  MTK Budapest I  Óbudai SI I:
5  Újpesti KSE I  Vasas SC2:2
6  Óbudai SI IV  Bocskai-Barcza2:2
7  Sirály SE I  Lázár Ervin Iskola:
8  Fodros Iskola  Csepeli TK I:
9  Óbudai SI III  Gyömrő2:2
10  HÜSI SC  Lauder II2:2
11  MTK Budapest II  Nagy László Iskola I2:2
12  Sárkány DSE III  SENSE2:2
13  Csepeli TK II  Losonci Iskola2:2
14  Újpesti KSE II  Lauder IV:
15  Sárkány DSE IV  Tabáni Spartacus1:3
16  BEAC  Szentendre I4:0
17  Nagy László Iskola III  Palota Sakk III3:1
18  Lauder III  Sirály SE II3:1
19  Mattolda SSC III  Mattolda SSC II1:3
20  Nagy László Iskola II  Szentendre II2:2
21  Pénzügyőr SE  bye2:
22  Óbudai SI V  not paired:
23  Pomáz II  not paired:
Round 9 on 2018/03/24 at 12:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  Pomáz I  Aquaréna KSC1:3
2  Óbudai SI II  Lauder I4:0
3  Palota Sakk II  Mattolda SSC I3:1
4  Újpesti KSE I  MTK Budapest I:
5  Óbudai SI I  Sirály SE I3:1
6  Vasas SC  Bocskai-Barcza:½
7  Csepeli TK I  Óbudai SI IV3:1
8  Lázár Ervin Iskola  Óbudai SI III:
9  Gyömrő  HÜSI SC3:1
10  Nagy László Iskola I  Fodros Iskola4:0
11  Lauder II  BEAC:
12  MTK Budapest II  Sárkány DSE III0:4
13  Tabáni Spartacus  Újpesti KSE II3:1
14  SENSE  Csepeli TK II3:1
15  Losonci Iskola  Lauder III1:3
16  Mattolda SSC II  Nagy László Iskola III2:2
17  Lauder IV  Sárkány DSE IV3:1
18  Szentendre II  Palota Sakk III3:1
19  Szentendre I  Mattolda SSC III4:0
20  Sirály SE II  Pénzügyőr SE1:3
21  Nagy László Iskola II  bye2:
22  Óbudai SI V  not paired:
23  Pomáz II  not paired: