Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

ONSS -liceu-etapa judeteana-2018-Baieti-Buzau

последно ажурирање14.02.2018 10:30:25, Creator/Last Upload: romanian chess federation (licence 9)

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
3IIustin Silviu1237071ROU1943Scm Gloria Buzau
1FCDragomir ConstantinROU1001Col.nat. C. Angelescu Buzau
2FCIon Mihai-Georgian1254812ROU1001Col. Nat. M. Emines