Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

ONSS -liceu-etapa judeteana-2018-fete-Buzau

последно ажурирање14.02.2018 10:09:25, Creator/Last Upload: romanian chess federation (licence 9)

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
3IIOprea Maria-Andrada1246798ROU1271Col. Nat. B.P. Hasdeu
1Manea GeorgianaROU1001Col. Nat. M. Eminescu Buzau
2Mocleasa AndreeaROU1001Col.nat. C. Angelescu Buzau