Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Личный чемпионат ХМАО-Югры среди ветеранов по классическим шахматам 2018

последно ажурирање20.02.2018 09:33:34, Creator/Last Upload: kovaleva, galina (rus)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Позин СергейRUS2242Радужный
2Соснин АнатолийRUS2165Нефтеюганск
3Симонов НиколайRUS2152Нефтеюганск
4Михалев ВладимирRUS2094Пойковский
5Самарцев АлександрRUS2072Нефтеюганск
6Андреев ВикторRUS2022Сургут
7Гришин ЮрийRUS1950Сургут
8Окунев НиколайRUS1939Сургут
9Воробьев НиколайRUS1796Нефтеюганск
10Коржов ВладимирRUS1760Ханты-Мансийск
11Дерягин АлександрRUS1701Ханты-Мансийск
12Варивода АнатолийRUS1690Ханты-Мансийск
13Ли Син ПенRUS1626Ханты-Мансийск
14Хохлов ЮрийRUS1590Ханты-Мансийск
15Кузовников АлексейRUS0Ханты-Мансийск
16Ткачук ВикторRUS0Нижневартовск