Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

DPS INTER SCHOOL U-14 Open*PD on 19.3.2018 monday time 4pm-6pm at Advocate Conference Hall,District & Session Court Campus,Court Chouraha*Pravin9828026032

последно ажурирање17.03.2018 17:17:24, Creator/Last Upload: adv. praveen kothari

Конечен пласман после 5 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3 
17DPS-A541017,090
218MDS-A540117,080
33MMPS-A550016,0100
432VBS-A540115,580
529ST.PAULS-B531115,570
62SAS-A531115,570
71ST. PAULS-A532015,080
830ST.PAULS-C530212,560
934WIS-B531112,070
1026SMPS-A530211,560
1133WIS-A530211,560
124CPS-A522111,560
135CPS-B530211,060
1419MMPS-B520311,040
1527SMPS-B530210,560
1610DPS-D521210,050
1721SAS-C520310,040
1817MDS-B52219,560
1935WIS-C52038,540
2031TJS52128,050
2120SAS-B52128,050
2228SMPS-C51228,040
2322SBS-A52038,040
2414DPS-H51228,040
256CPS-C51228,040
2612DPS-F51227,540
2723SBS-B51227,540
2816LCS-B51227,040
2911DPS-E52126,050
3025SBS-D51136,030
319DPS-C51046,020
3224SBS-C52035,040
3315LCS50145,011
3413DPS-G50145,011
3536WIS-D50144,010
368DPS-B51042,020

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints