Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

3.seoska sahovska Olimpijada Sumadije

последно ажурирање01.04.2018 19:14:13, Creator/Last Upload: chess federation of central serbia

Конечен пласман после 5 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3  ТБ4 
11Marsic5410139,530,000
25Luznice54011211,524,500
33Bukovik53111010,024,000
42Kutlovo5302910,021,500
56Ugljarevac5302910,021,500
67Maskar520365,024,500
74Brnjica511344,526,500
88Tulez511344,516,500
99Vencanac 2014510437,019,000
1010Vencanac 2014 - 2510433,022,000

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Buchholz-Tie-Breaks (without two results=middle Tie-Breaks)
Tie Break4: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints