Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Ch BLR U18 m 2018

последно ажурирање16.02.2018 12:39:13, Creator/Last Upload: belarus chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДРтгКлуб/Град
1Kramich Aliaksei135110682173Могилев МОСДЮШОР
2Tsaruk Maksim135111732166Светлогорск СДЮШОР№4
3CMStrybuk Artsiom I135156592120Минск РЦОП ШШ
4Kotau Arseni135104952094Могилев МОСДЮШОР
5Lazavik Denis135151102094Минск РЦОП ШШ
6Kirilin Dmitrij135127222048Минск РЦОП ШШ
7Galkin Gleb135126922044Минск СДЮШОР№11
8Tarasevich Mikhail135150982020Брест СДЮШОР№7
9Runets Ivan135115642012Минск РЦОП ШШ
10Siniauski Artsiom135122692010Минск РЦОП ШШ
11Papunidi Matvey135107701985Минск РЦОП ШШ
12Sluchak Kiryl135100611964Минск РЦОП ШШ
13Sidorenko Ilya135098881947Могилев МОСДЮШОР
14Artsiomau Stanislau135100451940Могилев МОСДЮШОР
15AGMNaumovich Yaroslav135145631928Минск РЦОП ШШ
16CMSilich Yahor135136561925Витебск СДЮШОР№8
17Spizharny Mikhail135160781902Орша СДЮШОР№2
18Vainerchuk Barys135125951896Могилев МОСДЮШОР
19CMNavumenka Mikhei135140751892Орша СДЮШОР№2
20Abrazevich Yauheni135126091797Могилев МОСДЮШОР
21Barkovskiy Aliaksandr135093571765Орша СДЮШОР№2
22Emchenko Makar135112381711Витебск СДЮШОР№8
23Boiko Aleksei135127731613Минск СДЮШОР№11
24Kopelev Nikita135145121485Смолевичи ШШ "Юный стратег"
25Rozum Ivan135130601334Смолевичи ШШ "Юный стратег"
26Cherepovich Oleg0Дзержинск ГУ ФОЦ "Единство"
27Majzet Aleksej135145390Борисов ГУДО ЦТДиМ
28Safonau Yauheni135123660ГомельСДЮШОР№3 по шахматам
29Vikhrau Ryhor135227010Борисов ФСО Уникум