Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Amateri 1900

последно ажурирање24.02.2018 22:33:15, Creator/Last Upload: chess federation of central serbia

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Radosavljevic Milan M970271SRB1900
2Marcetic Slobodan949213SRB1889
3Blagojevic Nikola949590SRB1882
4Pavlasevic Dragisa958352SRB1871
5Stefanovic Goran965367SRB1871
6Kandjolas Konstantin979651SRB1820
7Simovic Zoran953750SRB1817
8Dragutinovic Aleksandar986178SRB1813
9Galjak Zoran973220SRB1808
10Katusic Tomislav963496SRB1802
11Vasiljevic Milomir958530SRB1800
12Simonovic Branislav903450SRB1790
13Perovic Predrag976768SRB1768
14Djenic Teodor986151SRB1754
15Jovanovic Ljubisa958433SRB1747
16Jakovljevic Zelimir985147SRB1746
17Vulovic Veroljub987034SRB1732
18Tomic Stefan973475SRB1711
19Radovic Milos911577SRB1691
20Spasic Aca976776SRB1684
21Jovanovic Ivica962716SRB1637
22Calovic Marko973211SRB1612
23Kokic Miljko949540SRB1503
24Katusic Milos984060SRB1447
25Lazic Boban994758SRB0
26Obradovic Vukasin984906SRB0
27Pavlovic DraganSRB0