Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campionat de Mallorca FemenI 2018 (179687) 179687

последно ажурирање18.02.2018 18:52:03, Creator/Last Upload: spanish chess federation (licence 158)

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгРтгИКлуб/Град
1
Salas Albahaca Neneskha Andrein3902161VEN19071907Vuit Peons
2
Vicens Company Maria Antonia2280680ESP18551855Maria
3
Antich Fernandez Marta Isabel24560987ESP12731273Mallorca Isolani
4
Viver Garrido Luisa24555398ESP12611261
5
Sureda Gonzalez Cristina24560960ESP11991199Reis i dames de Llevant
6
Tomas Viver Marta24555371ESP11401140
7
Doncel Juarez Arantxa24584487ESP11351135Mallorca Isolani
8
Garcia Bonnin Marta24584380ESP10011001Reis i dames de Llevant
9
Bonnin Vivancos DolorsESP00Reis i dames de Llevant