Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Турнир по молниеносным шахматам в рамках фестиваля «Кубок Минина и Пожарского 2018»

последно ажурирање11.04.2018 02:02:13, Creator/Last Upload: kostrov andrei

Стартна ранг листа

Бр.ИмеИДФидеИДРтгИРтгНполКлуб/Град
1Головин Леонид3842411338124632481Н.Новгород
2FMГорожанин Михаил3845417826223862397Кстово
3IMСветлов Дмитрий163182410261023522357Кстово
4WGMШадрина Татьяна12247411911823332333wКстово
5IMШурыгин Сергей6565411860022832285Н.Новгород
6Таланин Андрей13139411738722182201Кстово
7Янин Павел110782413584921912187Н.Новгород
8Баскаков Егор3252419786621172101Н.Новгород
9Лебедев Сергей163083416145920742060Бор
10Кудряшов Александр65462411018320562023Н.Новгород
11FMИсаев Юрий28324417335020442022Н.Новгород
12Лосев Василий65454418728920382034Н.Новгород
13Елисеев Михаил2411416202120372008Н.Новгород
14Белицкий Дмитрий3850416619120372002Н.Новгород
15Барышникова Наталья65512416104720021986wН.Новгород
16Раков Анатолий3870417879319611927Павлово
17Синтялев Сергей3855418871319601933Н.Новгород
18Ковынев Сергей479593421586719101612Н.Новгород
19Обрезчиков Михаил3852418316918991866Павлово
20Шигин Анатолий38603418762318411788Н.Новгород
21Деулин Евгений49334413772918131845Кстово
22Ермолаев Иван49144412762618031742Кстово
23Соломатин Юрий38774413451717401751Н.Новгород
24Маслов Александр38684418144217241678р.п.Воскресенское
25Абрамян Лариса3872419992817241590wН.Новгород
26Ларькин Николай94005414892816901572Дзержинск
27Кулик Артур24733414724916841706Н.Новгород
28Цветкова Владислава20333412748516351577wН.Новгород
29Клыков Георгий49293414721415931554Н.Новгород
30WCMЗавиваева Эмилия36863412753115611452wН.Новгород
31Шинкаров Артём48925415386715341517Н.Новгород
32Бородкина София49574411166515241418wН.Новгород
33Витюгова Ярослава49563414689715031392wН.Новгород
34Шкребко Михаил62244417016515031380Н.Новгород
35Пластинин Максим49244412458914451357Н.Новгород
36Орфанов Даниил103614416732614381249Н.Новгород
37Калинин Матвей86664416747414291249Н.Новгород
38Трусов Максим326415415380814261325Н.Новгород
39Садков Александр49364415849114211356Н.Новгород
40Елисеев Сергей20374416277414001378Н.Новгород
41Африкантов Фёдор49225415116313941249Н.Новгород
42Мухин Дмитрий48985419060613891327Н.Новгород
43Пухов Иван894533430189513761207Павлово
44WCMЗавиваева Эвелина49644412783913461185wН.Новгород
45Ерин Александр359702427271013411302Н.Новгород
46Дрождинов Дмитрий49395410851912821255Н.Новгород
47Елисеева Алёна22754416278212601120wН.Новгород
48Клещёв Семён359712423433812591216Н.Новгород
49Сергеев Михаил1227503433381912411000Чувашская республика
50Елесин Александр1019393429893212161205Павлово
51Масленников Даниил48975416427311701224Н.Новгород
52Даньшин Михаил359915413597411671284Н.Новгород
53Хадиев Тимур9155501290Н.Новгород
54Судаков Никита4397401153Н.Новгород
55Бадьянов Ярослав69194416745801145Н.Новгород
56Бодрова Ирина431442429137401122wН.Новгород
57Лемберг Альберт326212424257801099Н.Новгород
58Трощий Данила1500293432384801062Н.Новгород
59Сурков Егор1248693432138111211057Н.Новгород
60Зверев Матвей230372422385911901008Н.Новгород
61Шаплова Мария1019713430757501042wН.Новгород
62Востроконов Кирилл1019313430758311501009Н.Новгород
63Антонов Александр1160883427843501000Чувашская республика
64Берберян Георгий290475415120101000Н.Новгород
65Гварамадзе Зураб1019333429895910891000Н.Новгород
66Гутеев Никита1019363430754011181000Н.Новгород
67Мазульников Владимир16492901000Н.Новгород
68Облезов Андрей1253083430935712261000Балахна
69Солнцев Михаил290422424085001000Н.Новгород
70Сорокин Егор10196401000Н.Новгород
71Сосин Артем1500273432381301000Н.Новгород
72Абдуллин Хайдар1430213434154400Н.Новгород
73Горячева Светлана359542429276100wН.Новгород
74Митрофанов Михаил16812000Н.Новгород
75Онищенко Семён1408533429811800Н.Новгород