Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Kup Sumadije 2018

последно ажурирање23.03.2018 16:44:06, Creator/Last Upload: chess federation of central serbia

Пласман после 4 коло

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3  ТБ4 
11Stari grad4301910,518,000
28Marsic - 2430198,517,500
35Lepenica421179,517,000
46Kutlovo421179,018,500
59Radnicki - Vodovod - 2413069,517,500
63Marsic420269,017,500
74Vasariste 64420268,514,000
82Knic411247,518,500
910Stari grad - 2410335,517,000
107Brnjica400402,516,000

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Buchholz-Tie-Breaks (without two results=middle Tie-Breaks)
Tie Break4: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints