Note: For at reducere serverbelastningen ved daglig skanning af alle links (dagligt mere end 100.000) af søgemaskiner såsom Google, Yahoo og andre, vil alle links der er ældre hvor slutdatoen er overskredet med mere end to uger, blive vist efter et klik på den følgende knap:

Nordic Youth Chess Championship 2018 group A

Sidst opdateret 11.02.2018 17:06:34, Oprettet af/Sidste upload: jouni lehtivaara

Spilleroversigt for fai

SNrNavnRatIFED123456Pts.Rk.Gruppe
10Bø Rani Eyðfinnsson í1745FAI000½000,512Gr A (U20)
12Finnsson Eli W.1595FAI½½0½001,511Gr A (U20)
10Skaale Janus1772FAI½11½½03,54Gr B (U17)
12Mørkøre Rógvi1379FAI0000000,012Gr B (U17)
11Fjallheim Leif Reinert1752FAI0½½½001,511Gr C (U15)
12Nielsen Suni í Horni1454FAI00½00½1,012Gr C (U15)
11Apol Luitjen Akselsson1669FAI½010113,55Gr D (U13)
12Nielsen Jon í Horni1650FAI0100½01,511Gr D (U13)
11Petersen Elias1048FAI0100012,010Gr E (U11)
12Jacobsen Markus0FAI0001001,012Gr E (U11)

Resultater i sidste runde for fai

Ru.Br.Nr.NavnFEDRatPts. ResultatPts. NavnFEDRatNr.
658Le Besq AlexanderDEN21252 1 - 0 Finnsson Eli W.FAI159512
667Tumanov DmitriFIN21332 1 - 0½ Bø Rani Eyðfinnsson íFAI174510
615CMHeimisson Hilmir FreyrISL21364 1 - 0 Skaale JanusFAI177210
658Thybo Thomas SøndergaardDEN2029 1 - 00 Mørkøre RógviFAI137912
6311Fjallheim Leif ReinertFAI1752 0 - 13 Ingebretsen Jens ENOR21742
6612Nielsen Suni í HorniFAI1454½ ½ - ½2 Stage-Steffensen SanderDEN19137
6111Apol Luitjen AkselssonFAI1669 1 - 05 Keso EliasFIN18257
655Davidsson Oskar VikingurISL1871 1 - 0 Nielsen Jon í HorniFAI165012
6612Jacobsen MarkusFAI01 0 - 11 Petersen EliasFAI104811

Spiller detaljer for fai

Ru.SNrNavnRatIFEDPts.Res.
Bø Rani Eyðfinnsson í 1745 FAI Rp:1569 Pts. 0,5
14FMJohannesson Oliver Aron2263ISL4,5s 0
29Næss Sara1966NOR3,0w 0
311Kivimäki Kasper1738FIN2,0s 0
412Finnsson Eli W.1595FAI1,5s ½
58Le Besq Alexander2125DEN3,0w 0
67Tumanov Dmitri2133FIN3,0s 0
Finnsson Eli W. 1595 FAI Rp:1788 Pts. 1,5
16Kristensen Bjarke Hautop2179DEN3,0s ½
27Tumanov Dmitri2133FIN3,0w ½
39Næss Sara1966NOR3,0s 0
410Bø Rani Eyðfinnsson í1745FAI0,5w ½
511Kivimäki Kasper1738FIN2,0w 0
68Le Besq Alexander2125DEN3,0s 0
Skaale Janus 1772 FAI Rp:2200 Pts. 3,5
14Vestby-Ellingsen Mads2160NOR3,5s ½
29Mai Aron Thor1965ISL2,5w 1
36Lund Gunnar2133NOR3,0s 1
47Kistrup Nicolai2115DEN3,0w ½
51FMKeinänen Toivo2347FIN4,5s ½
65CMHeimisson Hilmir Freyr2136ISL5,0s 0
Mørkøre Rógvi 1379 FAI Rp:1228 Pts. 0,0
16Lund Gunnar2133NOR3,0s 0
27Kistrup Nicolai2115DEN3,0w 0
311Gurevicius Laurynas1765FIN1,5s 0
43CMPetersson Baldur Teodor2161SWE2,0s 0
59Mai Aron Thor1965ISL2,5w 0
68Thybo Thomas Søndergaard2029DEN3,5s 0
Fjallheim Leif Reinert 1752 FAI Rp:1718 Pts. 1,5
15Easwaralingam Adesh1992DEN4,5w 0
28Briem Stephan1876ISL2,0s ½
312Nielsen Suni í Horni1454FAI1,0w ½
49Ytterberg Felix1875SWE3,0s ½
53Sjøberg Isak2094NOR3,0s 0
62Ingebretsen Jens E2174NOR4,0w 0
Nielsen Suni í Horni 1454 FAI Rp:1602 Pts. 1,0
16Mai Alexander Oliver1981ISL3,5s 0
29Ytterberg Felix1875SWE3,0w 0
311Fjallheim Leif Reinert1752FAI1,5s ½
48Briem Stephan1876ISL2,0s 0
510Aalto Patrik1854FIN2,5w 0
67Stage-Steffensen Sander1913DEN2,5w ½
Apol Luitjen Akselsson 1669 FAI Rp:1900 Pts. 3,5
15Davidsson Oskar Vikingur1871ISL3,5w ½
21Liu Casper1963DEN2,5s 0
310Luu Robert1680ISL2,5w 1
42Wernberg Hugo1959SWE3,0s 0
59Ehrenreich Simon1762DEN0,5w 1
67Keso Elias1825FIN5,0w 1
Nielsen Jon í Horni 1650 FAI Rp:1612 Pts. 1,5
16Unneland Mathias1860NOR4,0s 0
29Ehrenreich Simon1762DEN0,5w 1
33Shehzad Shazil1893NOR3,5w 0
48Jaakkola Konsta1766FIN3,0s 0
510Luu Robert1680ISL2,5w ½
65Davidsson Oskar Vikingur1871ISL3,5s 0
Petersen Elias 1048 FAI Rp:1157 Pts. 2,0
15Gudmundsson Gunnar Erik1491ISL3,0w 0
28Kääriäinen Kaarle1318FIN3,5s 1
39Gerdes Sebastian1305SWE1,0w 0
47Haile Batel Goitom1421ISL3,0s 0
510Jaakkola Niklas1154FIN3,5w 0
612Jacobsen Markus0FAI1,0s 1
Jacobsen Markus 0 FAI Rp:1113 Pts. 1,0
16Wahlgreen Noah1451DEN2,5s 0
27Haile Batel Goitom1421ISL3,0w 0
38Kääriäinen Kaarle1318FIN3,5w 0
49Gerdes Sebastian1305SWE1,0s 1
54AIMMoller Albert Mechlenburg1775DEN2,0s 0
611Petersen Elias1048FAI2,0w 0