Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

71. ročník Memoriálu Dr. Karla Treybala

последно ажурирање23.04.2018 20:48:34, Creator/Last Upload: czech republic licence 101

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
7FMSejkora Vlastimil302457CZE2142SK Děčín
4Janda Zdeněk309303CZE2103SK Děčín
1Papay Marek330043CZE1990SK Děčín
6Papay Jindřich312150CZE1969SK Děčín
2Strauss Jindřich327352CZE1904ŠK Slavie Děčín
8Uhlík Bohumil328294CZE1840ŠK Slavie Děčín
9Zaťko Michal326534CZE1824ŠK Slavie Děčín
10Brňák Jan388416CZE1716ŠK Slavie Děčín
3Purkyt Jaroslav338036CZE1649SK Děčín
12Kebrt Jaromír352020CZE1634ŠK Slavie Děčín
11Šafr Jan343978CZE1511SK Děčín
5Gorej Vojtěch23714573CZE1206SK Děčín
Advertisement