Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

SEGUNDA AUTONÓMICA NORTE 2018

последно ажурирање17.04.2018 01:26:03, Creator: spanish chess federation (licence 305),Last Upload: spanish chess federation (licence 205)

Пласман со партии

Рк.Екипа123456789101112 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1EVA-Manises B * 345656619059,0
2Ateneo Maritimo B5 * 76618057,5
3Camp de Morvedre B * 4647616054,0
4Gambito Benimaclet C44 * 4536615053,0
5Castillo de Marines324 * 5465514248,5
6Vila-real B½3 * 556714048,0
7Gestalguinos22343 * 6539041,5
8Dama Roja4½2 * 468237,5
9Quart B3½52 * 558036,0
10Utiel212343 * 5033,5
11Mislata Lanjarón Discema C½½2323234 * 4027,0
12Burjassot B2222152 * 2028,0

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (variabel)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)